Mazbata töreninde 76 yaşındaki CHP’li meclis üyesine saldırı! Kafa attı burnunu kırdı

Yayın tarihi: 5 Nisan 2024 Cuma 6:13 pm - Güncelleme: 5 Nisan 2024 Cuma 6:13 pm

AKP’nin kazandığı Bursa Yıldırım Belediyesi’nin mazbata töreninde 76 yaşındaki CHP’li Belediye Meclis Üyesi Zülfikar Bal, AKP listesinden Belediye Meclis Üyesi seçilen MHP’li Alpaslan Karaaslan’ın saldırısına uğradı.

Yerel seçimlerde AKP’nin kazandığı Yıldırım Belediyesi’nde mazbata töreni bugün gerçekleşti. Barış Manço Kültür Merkezi’nde düzenlenen mazbata töreninde AKP’li Meclis Üyesi Alpaslan Karaaslan sahnede bozkurt işareti yaptı. Karaaslan’ın bozkurt işareti sonrası CHP’li Belediye Meclis Üyesi Zülfikar Bal da sahneden inerken zafer işareti yaptı. AKP listelerinden seçilen Karaaslan, zafer işareti yapan CHP’li Bal’a kafa atarak saldırdı.

Olaydan sonra Zülfikar Bal, hastaneye sevk edildi. Bal’ın aldığı darbe nedeniyle burnunun kırıldığı öğrenildi.

CHP’nin kazandığı Ardahan’da son karar verildi

“KENDİ SİYASİ PARTİLERİNİN FİGÜRLERİNİ YAPTILAR”

Saldırı sonrası açıklama yapan CHP Yıldırım İlçe Başkanı İlhami Gün siyasi partilerin sahnedeyken kendi partilerinin siyasi figürlerini yaptıklarını söyleyerek, “İçeride çeşitli siyasi partiler, kendi siyasi partilerine mensup siyasi figürlerini sahnede sergilemek suretiyle mazbatalarını telsim aldılar. Bu esnada CHP Meclis üyesi seçilen 76 yaşındaki Zülfikar Bal sahnede mazbatasını teslim alırken zaferi işaretini yaparak sahneden indi. Bunun öncesinde ve sonrasında AK Parti listelerinden Meclis üyesi seçilen MHP’li Meclis üyeleri de keza kendi siyasi partilerinin simgelerini sahnede yapmak suretiyle onlar da sahneden indiler” dedi.

“HALK İKTİDARINI KİMSE ENGELLEYEMEZ”

Gün olayların bu andan sonra geliştiğini belirterek, “Programın son aşamasındayken hiç beklemediğimiz bir anda genç bir vatandaş, sanıyorum Meclis üyesi değil, 76 yaşındaki Meclis üyesi adayımızın anlık bir boşluğunu bularak kafa atmak suretiyle darp etmiştir. Bu olayı şiddetle kınıyorum. Bu saldırının toplumsal anlamda bir çöküşün işareti olduğunu gösteriyor. Halk iktidarını hiç kimse engelleyemez. Eninde sonunda Yıldırım Belediyesi ve geri kalan bütün ilçe belediyelerini halkçı belediyecilikle buluşturacağız. Bunlar bizi yıldıramaz, vız gelir, tırıs gider” ifadelerini kullandı.

Kaynak: TELE1