MasterChef yarışmacısı Güzide’nin 7 milyon TL’lik ‘sarayı’ sosyal medyayı salladı

Yayın tarihi: 1 Aralık 2019 Pazar 3:03 pm - Güncelleme: 1 Aralık 2019 Pazar 3:10 pm

MasterChef Türkiye yarışmacılarından Güzide Mertcan’ın evi sosyal medyada en çok konuşulanlar arasına girdi.. Değeri 7 milyon TL olan evde yaşayan MasterChef Güzide mutlu bir aile hayatı yaşıyor.

Evli ve 3 çocuk annesi Masterchef Güzide Mertcan, İstanbulda saray yavrusunda yaşıyor. Güzide Mertcan evinin fotoğraflarını sık sık Instagram sayfasında takipçileri ile paylaşıyor. Güzide’nin eşi Mustafa Mertcan eğlence parkları ve yazılım şirketi sahibi.

Masterchef yarışmacıları arasında yer alan Güzide Mertcan’ın eşi hayli zengin. Bu varlığın kaynağı da eğlence parklarından ve bu alandaki yazılım şirketlerinden geliyor. Çiftin oturdukları ev, tam 7 milyon lira değerinde.

 

Güzide Mertcan’ın eşi

Güzide Mertcan’ın eşinin ismi Mustafa Mertcan… Eşi, Universal Studios ve Marvel gibi dünyaca ünlü eğlence şirketlerine robot ve yazılım ihraç eden Türk şirketi DOF Robotics’in sahibi. Mustafa Mertcan, Ankara’daki ünlü bir eğlence merkezini de kuran isim.

DOF Robotics Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Mertcan şirketini verdiği bir şöyleşide şöyle anlatıyor;

-”Ar-Ge merkezi olarak yaptığımız argeler sonucunda katma değeri yüksek ürünler üretiyor ve dünyanın en büyük pazarlarına ihraç ediyoruz. Ölçeklenebilir zaman dilimlerinde yeni ürünlerimizin prototiplenmesi sonucunda pazara yeni ürünler sunuyoruz. Yapmış olduğumuz Ar-Ge çalışmaları ile kendi patentli ürünlerimizi üretiyor ve yıl içerisinde katıldığımız uluslararası fuarlarda sergiliyoruz. Tüm yazılım ve üretimleri şirket bünyemizde ve yerli kaynaklarla gerçekleştiriyoruz.”

Güzide Mertcan’ın lüks hayatının gelir kaynağı da eşinin şirketinden geliyor. Kendisi güzellik uzmanı olan Güzide Mertcan, MasterChef’e katılmasını şu sözlerle açıklıyor;

 

 

-Artık 30’lu yaşlarıma geldim çocuklarımı büyüttüm kendimi mutlu etme zamanım geldi diye düşünüyorum. Bu yüzden MasterChefe katıldım.

Masterchef yarışmasında aşçılık deneyimi olmamasına rağmen Güzide Mertcan, haftalarca yarışmada kaldı. Bazıları bunu zengin gelini olmasına bağlarken, torpilli olduğunu söyleyenler de var.

Güzide Mertcan 2 Nisan 1988 İzmir doğumlu. Celal Bayar Üniversitesi mezunu.