Mastercard’tan kripto para hamlesi

22 Temmuz 2021 Perşembe

Mastercard kripto para ile ödeme işlemleri için Circle gibi şirketle görüşmeye devam ediyor. Bu görüşmeler sonucunda kripto paraların ödeme yöntemi olarak kullanılması sağlanmak isteniyor.

Dijitalleşmenin her alanda hissedildiği günümüz dünyasında Mastercard durumun farkına vardı. Bu nedenle banka ve kredi kartı ile ödeme yöntemlerini kripto paralar için geçerli hale getirdi. Böylece cep telefonu aldığınızda veya market alışverişi yaptığınızda kripto paraları kullanmak mümkün olacak.

mastercard

USDC kripto dolar olarak biliniyor ve bu para birimi sıklıkla kullanılacak. Alışverişlerde kripto paralar bu stabil dolar cinsine çevrilecek. Böylece ödeme aslında dolar üzerinden yapılmış olacak. Kripto paraların dijital değerleri çok hızlı bir şekilde değiştiği için böyle bir önlem alındı.

Mastercard’ın dijital varlıklardan sorumlu başkan yardımcısı Raj Dhamodharan, herkesin bu tür projelere destek vermesi gerektiğini düşünüyor. Mastercard eğer hızlı ve sorunsuz bir şekilde bunu başarırsa önümüzdeki günlerde kripto paralarla her alanda ödeme yapılabilecek.

Huawei Freebuds 4 kablosuz kulaklık ile mobil dünyanızı şenlendirin

Benzer Haberler