Mansur Yavaş’tan tarihi çağrı!

24 Ağustos 2020 Pazartesi

Mansur Yavaş’tan tarihi çağrı!

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Ankara’daki 565 sivil toplum kuruluşuna mektup göndererek, “2021 mali yılı bütçemizi birlikte hazırlayalım” dedi.

Kent yönetiminde tüm paydaşlarla birlikte ortak akılla çalışmak istediğini belirterek bir ilke daha imza atan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, 2021 mali yılı bütçe hazırlıkları için Sivil Toplum Kuruluşlarına (STK) mektup göndererek, “gelin bütçeyi birlikte hazırlayalım, görüşlerinizi ve fikirlerinizi bizimle paylaşın” dedi. Demokratik yönetişim kültürünün yaygınlaşması amacıyla Başkent’teki 565 STK’ya gönderdiği mektubunda kent yönetiminde karar alma sürecine tüm paydaşları dahil etmek istediğini anlatan Başkan Yavaş, şöyle konuştu:“Ankara Büyükşehir Belediyesi olarak katılımcılık saydamlık ve hesap verme sorumluluğu kavramlarını yönetim anlayışı olarak kabul ediyor, gelişmesi ve kurumsallaşması için de çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Nitekim stratejik plan, performans planları, bütçeler yanında bütçe uygulama sonuçlarını da düzenli olarak internet sayfamızdan paydaşlarımızın bilgisine sunarak saydamlık ve hesap verme sorumluluğu açısından önemli bir adım atmış bulunuyoruz.”

“ÖNEMLİ KARARLARI ORTAK ALMAK İSTİYORUZ”

“Sınırlı bütçesel kaynakların hangi önceliklere göre nasıl kullanılacağının planlanmasına kamu kurumları, meslek kuruluşları, üniversiteler, STK’lar, vatandaşlar gibi yerel hizmetlerden yararlanan bütün paydaşların katılmasını temel yönetim anlayışı olarak kabul ediyoruz. Katılım süreci belediyemiz ile paydaşlarımız arasında ilişkilerin gelişmesine, Başkentimizin geleceğini ilgilendiren önemli kararların ortak akılla alınmasına katkı sağlayacağına inanıyoruz.”

Yavaş sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda ise, “Ankara’mızı katılımcılık, şeffaflık ve hesap verme sorumluluğuyla yönetiyoruz. Bu bilinçle kentimizdeki 565 sivil toplum kuruluşuna 2021 mali yılı bütçemizi birlikte hazırlama çağrısında bulunduk. Bu kadim şehrin geleceğini daima ortak akılla çizeceğiz” ifadelerine yer verdi.

Benzer Haberler