Connect with us
TELE1 TV CANLI YAYIN

Haber

Mansur Yavaş’tan Melih Gökçek’in canlı yayın teklifine olay yanıt

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş,  görevden alınan eski Belediye Başkanı Melih Gökçek’in canlı yayın teklifine gündem yaratacak bir cevap verdiği ortaya çıktı.

Hürriyet Gazetesi Ankara Temsilcisi Hande Fırat, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın selefi Melih Gökçek için sarf ettiği sözleri okurlarına aktardı. Mansur Yavaş’a Melih Gökçek’in teklifini hatırlattığını söyleyen Hande Fırat “Yayına birlikte katılır mısınız?” sorusunu yönelttiğini belirtti ve aldığı cevabı paylaştı.

Mansur Yavaş: Bir kişi önergelerimizi reddettiriyor

İşte Fırat’ın o yazısı:

YAVAŞ’TAN GÖKÇEK’E: İŞİNE SON VERİLDİĞİNİN FARKINDA DEĞİL

Hürriyet gazetesi Ankara bürosunun bu haftaki diğer konuğu ise Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş idi. Mansur Yavaş, TOGO Kuleleri’nden Ankara’daki rant iddialarına kadar birçok başlıkta soruyu yanıtladı. Ayrıca Melih Gökçek’in makam odasının arkasına yaptırdığı “sağır oda”yı da ilk kez açıkladı. Yavaş’a Melih Gökçek’in canlı yayın teklifini de ilettim. İki hafta üst üste kendisi ile ilgili iddialara CNN Türk’teki ‘Gece Görüşü’ programına telefonla bağlanarak yanıt veren Melih Gökçek, Mansur Yavaş ile birlikte canlı yayında her konuyu konuşmaya hazır olduğunu söylemişti. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı’na bu teklifi hatırlattım, “Yayına birlikte katılır mısınız?” sorusunu yönelttim. Mansur Yavaş’ın yanıtını aktarıyorum:

“Onun benimle televizyona çıkması için artık bir sıfatının olması lazım. Benimle televizyona çıkmak isteyen herkesle televizyona çıkacak halim yok. O belediye başkanlığı mesleğinden atıldığının, işine son verildiğinin farkında değil. Ben onun ruh sağlığı açısından torun sevmekle ilgilenmesini tavsiye ediyorum. Rahatlayacaktır, strese girmeyecektir. Benim Melih Gökçek’e karşı bir siyasi sorumluluğum yok. Benden hesap soracak hali de yok. Ama kendisinden bizim hesap soracak halimiz var.”

Son ankette dikkat çeken Mansur Yavaş detayı! HDP’den bile…

loading...