Mansur Yavaş’ın çağrısına 3 günde 6 bin başvuru

28 Eylül 2021 Salı

Mansur Yavaş’ın çağrısına 3 günde 6 bin başvuru

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan, ‘Barınamıyoruz‘ diyerek nöbete başlayan öğrencileri hedef gösterdi. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ise “Ankara Büyükşehir Belediyesi de sizin anne ve babanızdır” diyerek barınma sorunu yaşayan öğrencilere sahip çıktı.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, öğrenci dostu uygulamalarına hız kesmeden devam ediyor.

Yavaş, “Üniversite Ankara’da okunur” çağrısının ardından üniversiteyi kazanarak Başkent’e gelen öğrencilerin en temel ihtiyaçlarının başında yer alan barınma sorununu da çözmek için

 

Erdoğan ‘Gezi’ gibi dedi polis barınamayan öğrenci avına çıktı

 

Ankara’ya üniversite okumak için gelen ancak kalacak yer sorunu yaşayan öğrencilerle kayıt işlemlerinin yapıldığı Konferans Salonu’nda bir araya gelen Yavaş, “İnşallah kimseyi açıkta bırakmayacağız. Belediyenin diğer işlerini bir kenara bıraktık önceliğimiz öğrencilerimiz. Bundan sonra Ankara Büyükşehir Belediyesi de sizin anne ve babanızdır” dedi.

ÜÇ GÜNDE 6 BİNDEN FAZLA BAŞVURU

Geçici konaklama işlemleri Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı ile Zabıta Daire Başkanlığı’nın koordinasyonunda yürütülürken, 3 günde 6 binden fazla başvuru yapıldı.

Gelen yoğun talep üzerine harekete geçen Büyükşehir Belediyesi, AŞTİ’de karşıladığı birçok öğrencinin dışında Başkent 153 üzerinden başvuruda bulunarak Ankara’ya gelen öğrencileri Konferans Salonu’nda ağırlayarak kayıt işlemlerini yapıyor. Başkent’teki tarihi ve kültürel yerler başta olmak üzere ulaşım hakkında bilgilendirilen öğrenciler; Şefkat Evleri, kiralanan otel ve yurtlara Büyükşehir Belediyesinin araçlarıyla götürülerek yerleştiriliyor.

Mansur Yavaş Erdoğan’ın “sözde öğrenciler” dediği gençlere böyle seslendi: Geleceğimizin ışığı evlatlarım

Benzer Haberler