Mansur Yavaş harekete geçti… İşte Ankara’nın yeni metro hattı

13 Ekim 2020 Salı

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Başkent’te raylı sistem ağının genişlemesi için harekete geçti.

Mamak-Natoyolu güzergahına kazandırılacak olan yeni metro hattı için “Uygulamaya Esas Kesin Proje Hizmetleri İhalesi”nin tamamlanmasının ardından Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, sözleşmeyi Metro İstanbul Ticaret ve Sanayi A.Ş Genel Müdürü Özgür Soy ile birlikte imzaladı.

AKP’de ortalığı karıştıracak Mansur Yavaş iddiası!

Dikimevi-Natoyolu Hafif Raylı Sistem (HRS) hattı projesinin 8 ay içerisinde tamamlanması planlanırken, Yavaş firmadan süreyi öne çekmelerini istedi:

“AMACIMIZ PROJENİN EN KISA SÜREDE TAMAMLANMASI”

Yavaş, “Metroyu dönemimde bitirmek istiyorum. İsteriz ki dönemimizde metroyu açalım. Proje süresi de uzun olmuş, biraz daha öne çekebilirsek en büyük istirhamım o olur. Biz açık ihale yapacağız ama ihalenin tekniği konusunda teknik destek istiyoruz İstanbul’dan, İzmir de destek verecek. Amacımız projenin mümkün olan en kısa zamanda yapılması. Ona da biz elimizden gelen desteği vereceğiz.” dedi.

Dikimevi-Natoyolu HRS hattı projesini 8 ayda tamamlamayı planladıklarını belirten Soy, Yavaş’ın bu çağrısı üzerine süreyi öne çekerek kısaltacakları sözünü verdi.Sosyal medya hesapları üzerinden de açıklamalarda bulunan Yavaş, yeni raylı sistem ile ilgili olarak Mamaklılara şu sözlerle seslendi:“Sevgili Mamaklı hemşehrim, biz bu şehre bir günde metro gelmeyeceğini biliyorduk ama adalet bir günde gelebilirdi. Biz adil olmayı seçtik. 7,4 km’lik Dikimevi-Natoyolu Hafif Raylı Sistemler projesinde imzamızı atıp projenin hızlandırılmasının sözünü aldık. Size müjdem olsun.”

Mansur Yavaş’tan Atatürk’lü 97. yıl paylaşımı

 İŞTE YENİ METRO HATTININ AYRINTILARIYENİ HAT 7,4 KİLOMETREAŞTİ

ile Dikimevi arasında çalışan ANKARAY hattına bağlanacak Dikimevi-Natoyolu hattının proje aşamasının tamamlanmasının ardından yapım ihalesine çıkılacak. 7,4 kilometre uzunluğunda olacak yeni hat 8 ayrı istasyondan oluşacak.

AKP’li belediyede yolsuzluğu şikayet eden zabıta sürgün edildi

Benzer Haberler