Mansur Yavaş Cumhurbaşkanlığı adaylığı için konuştu

7 Nisan 2022 Perşembe

Mansur Yavaş Cumhurbaşkanlığı adaylığı için konuştu

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı olması yönündeki tartışmalar devam ediyor. Yavaş, konuyla ilgili açıklama yaparak, “Tartışmaların içine girmek istemiyorum” dedi.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı (ABB) Mansur Yavaş’ın Cumhurbaşkanı adayı olması konusundaki iddialardan sonra Zafer Partisi Lideri Ümit Özdağ, 6 Nisan’da katıldığı bir TV programında partisinin adayı olarak Yavaş’ı gösterdi.

Özdağ’ın açıklamasından önce de Mansur Yavaş cephesi 5 Nisan’da açıklama yaparak, “Mansur Yavaş’ın Cumhurbaşkanı adaylığı hakkında spekülatif haberler yer almaktadır. Bu haberlerle hiçbir ilgimiz bulunmamaktadır” dedi.

TARTIŞMALARA GİRMEK İSTEMİYORUM

Haberler.com’a konuşan Mansur Yavaş, basın danışmanı aracılığıyla yaptığı açıklamanın yeterli olduğunu belirterek, “Bu konuyla ilgili konuşmak istemiyorum” dedi. Yavaş, tartışmaların içine girmek istemediğini de belirtti.

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Özdağ’ın açıklamasına ilişkin bugün Halk TV’den Fikret Bila’ya konuştu. Kılıçdaroğlu, ” CHP’li bir ismi önermesi memnuniyet verici” dedi.

 

 

Kılıçdaroğlu’ndan Özdağ açıklaması: CHP’li bir ismi önermesi memnuniyet verici

Benzer Haberler