Manisa’da MHP ve AKP’nin oyları ile suya zam yapıldı: "Almadan vermek Allah’a mahsus" - Tele1
Connect with us
TELE1 TV CANLI YAYIN

Haber

Manisa’da MHP ve AKP’nin oyları ile suya zam yapıldı: “Almadan vermek Allah’a mahsus”

Manisa’daki su zammına ilişkin oylamada CHP ve İYİ Parti’nin ret oylarına karşı, MHP ve AKP’nin kabul oyları ile suya zam yapıldı.

MHP’li Manisa Büyükşehir Belediyesi, AKP ve MHP’li Belediye Meclis üyelerinin kabul oyları ile suya zam yaptı.

Manisa Büyükşehir Belediyesi Mayıs ayı Meclis Toplantısı bugün yapıldı. Meclis toplantısına MHP’li Belediye Başkanı Cengiz Ergün başkanlık etti. Toplantının ardından, Manisa Su ve Kanalizason İdaresi (MASKİ) toplantısı yapıldı. Toplantıda Manisa’da suya zam yapılması gündeme geldi.

Manisa Büyükşehir Belediye Meclisi İYİ Parti grubu su zammına karşı çıkarak, MHP’li Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün 2019 yılında suya zam yapılmayacağı şeklindeki beyanını hatırlattı. CHP grubu da Türkiye’nin birçok ilinde suya indirim yapılırken, Manisa’da yapılacak su zammına karşı olduklarını belirtti.

Yapılan konuşmaların ardından oylamaya geçildi. Manisa’daki su zammı CHP ve İYİ Parti’nin ret, MHP ve AKP’nin kabul oyları ile onaylandı. AKP ve MHP’nin oy çokluğu ile Manisa’da yaptıkları su zammını, MHP’li Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, “Almadan vermek Allah’a mahsus” diyerek savundu.

Advertisement