Malatya’da yine evler işaretlendi!

29 Nisan 2019 Pazartesi

Malatya’da yine evler işaretlendi!

Malatya’da Hacıabdi Mahallesi Gülbeyaz Sokak’ta bir sitedeki bazı evlerin kapıları işaretlendiği belirtildi.

Malatya’da Hacıabdi mahallesinde bir binada bulunan 8 daireden 5’i işaretlendi. Olay sonrası durumu hemen polise bildiren site halkı yaşananlardan tedirgin.

Evrensel’de yer alan habere göre, Sitede yaşayan yurttaşlardan biri, “20 yıldır buradayım, böyle bir şeyle hiç karşılaşmadım. Komşularımızla gayet iyi bir şekilde geçiniyoruz, herhangi bir sorun yaşamadık” dedi. Polise durumu bildirdiklerini ancak kendilerine emniyetten bilgi verilmediğini söyleyen vatandaş “Savcılığa tekrar suç duyurusunda bulunmayı düşünüyoruz. Site olarak da bu durumu değerlendirmek üzere toplantı yapacağız” dedi.

Binada yaşayan bir başka vatandaş da “Komşulardan biri gece geç vakitte ses duymuş ancak korktuğu için kapıyı kilitlemiş, bakmamış. Polis de geldi, kapılardan numune aldıktan sonra kapıları silmemizi istediler.” dedi. Olayın yaşanmasının ardından tedirgin olduklarını söyleyen vatandaşlar “Bir an önce bu durumun çözülmesini istiyoruz” ifadelerini kullandı.

NE OLMUŞTU?

2017’nin kasım ayında da Malatya’da Cemal Gürsel Mahallesi’nde 13 evin kapı ve duvarlarına kırmızı boya ile çarpı işareti yapılmıştı. Polis olay sonrası soruşturma başlatmış ama sonuç alınamamıştı

 

Benzer Haberler