Mal varlığına el konulan Eylül Öztürk ilk kez konuştu!

2 Aralık 2023 Cumartesi

Kara para aklama suçlamasıyla tutuklu bulunan Dilan Polat’ın paylaştığı ‘Şampiyonlar Ligi’ fotoğrafında yer alan 12 fenomenin mal varlığına el konuldu. Mal varlığına el konulan sosyal medya fenomeni Eylül Öztürk, “Çok zor bir süreç, düşmanımın yaşamasını istemem” dedi.

Dilan-Engin Polat çiftinin kara para aklama suçlamasıyla tutuklanmasının ardından soruşturma kapsamı genişletildi. Dilan Polat’ın paylaştığı Şampiyonlar Ligi fotoğrafında bulunan Eylül Öztürk, Feyzanur Başar, Muhammet Oğuz Başar, İleyda Topal, Tolunay Topal, İlke Ela Göz, Kadir Yiğit, Murat Yiğit, Nurgül Yiğit, Mervenur Korkut, Yavuz Selim Korkut, Tuğba Demirhan, Huri Özsefil, Habip Özsefil, Özge Duman’ın da bulunduğu 15 kişi hakkında yurt dışı çıkış yasağı uygulanmıştı. Aralarında Eylül Öztürk Özkan, Feyzanur Başar, İleyda Topal, İlke Elagöz, Kadir Yiğit, Merve Nur Korkut, Muhammed Oğuz Başar, Murat Yiğit, Tolunay Topal, Yasemin Yiğit, Tuğba Demir, Yavuz Selim Korkut’un mal varlıklarına el konuldu. Bu olaydan sonra Tayyar ve Özlem Öz çiftinin de mal varlıklarına el konulduğu açıklandı. Böylece Polat çiftinin ardından 14 kişinin daha mal varlığına el konulmuş oldu.

Haklarında soruşturma başlatılan ve mal varlıklarına el konulan sosyal medya fenomeni Eylül Öztürk, bu süreçte çalışanlarının mağdur olduğunu belirterek, maddi ve manevi olarak zor durumda olduklarını söyledi.

Dilan Polat’ın ‘Şampiyonlar Ligi’ fotoğrafındaki fenomenlerin mal varlıklarına el konuldu

“BAŞ ETMESİ ZOR BİR SÜREÇ”

Instagram hesabından açıklama yapan Eylül Öztürk, şu ifadeleri kullandı:

“Sevgili dostlar, gündemdeki konu ile ilgili ufak bir açıklama yapmak istiyorum. Zaten saat burada 3 oldu ve beni de uyku tutmadı. Biliyorsunuz ki bir fotoğraf karesinden yola çıkılarak o fotoğrafta bulunan hem influencer olan hem de ticari faaliyette bulunan herkes hakkında soruşturma başlatılması kamuoyu tarafından gündeme getirildi ve son derece normal olarak akabinde bu soruşturma başlatıldı. Süreci merak edenler için hemen aktarayım; avukatım tarafından sunulan görüş, bu soruşturmanın, içine dahil olan şüpheli sayısı ve kapsamına göre, uzunca bir süre devam edeceği yönünde.

Fakat beni üzen ayrı noktayı da sizinle paylaşmak istiyorum. Bilindiği üzere, kesinleşmiş bir mahkeme kararı olmadıkça hiç kimse suçlu ilan edilememesine rağmen, basında yer alan haberlerde sanki hakkımızda bir mahkumiyet kararı varmış gibi hareket ediliyor. Bu benim açımdan baş etmesi çok zor bir süreç. Kendinizi bir an olsun benim yerime koyun. Düşmanımın yaşamasını istemem gerçekten.”

“MESAİ ARKADAŞLARIMIZ DA ETKİLENDİ”

Öztürk, sözlerine şöyle devam etti:

“Yapılan bu haberler ve paylaşımlar beni ve ailemin her bir ferdini derinden etkiliyor inanın, hiç kolay bir şey değil, maddi ve manevi olarak zarara uğradığımızdan bahsetmiyorum bile. Aynı şekilde bünyemizde çalışan çok kıymetli mesai arkadaşlarımın yanı sıra, isim hakkı verdiğimiz, her biri başka kişilere ait olan şubelerde çalışan emekçileri arkadaşlarımız da bu durumdan çok etkilemekte, ayrıca bu firmalar da maddi olarak zarara uğramakta maalesef.

Bahse konu olan bu soruşturma avukatlarımız tarafından takip ediliyor zaten ve söz veriyorum gerekli açıklamaları zaman içerisinde ben de onlardan bir haber aldığımda sizinle paylaşacağım zaten. Şimdilik benim de sizden bir farkım yok. Yani ben de herkes gibi sadece sürecin bir an önce geçmesini ve soruşturmanın tamamlanmasını bekliyorum. Umuyorum bir gün bu kötü günler çok uzakta kalır ve neler yaşadık diye gülümseyerek hatırlarız. Ha bir de, bu süreçte yanımda olan, mesaj atan, güzel dileklerini herkese çok teşekkürler. Sizi seviyorum!”