Makas atarak ilerleyen trafik magandası başka bir aracın önüne kırdı

12 Şubat 2021 Cuma

Avcılar’da makas atarak ilerleyen bir trafik magandası, bir otomobil sürücüsünün önüne kırarak kazaya neden oldu.

Avcılar Merkez Mahallesi’nde kamyonetle seyreden sürücü ve yanındakiler trafikte makas atarak hem kendi hem de diğer sürücülerin hayatını tehlikeye attı. Bir süre bu şekilde ilerleyen maganda bir anda kamyoneti, yan yolda otomobille seyir halinde olan kadın sürücünün önüne kırdı.

Bir anda önüne çıkan kamyonetten kaçamayan kadın sürücü korku dolu anlar yaşadı. Maganda sürücü ve yanındakiler kamyonetten inip bir süre kadının yanında durdu. Daha sonra hızla kamyonete binerek ters yöne girip hızla olay yerinde kaçtı. Kazayı yara almadan atlatan kadın koşarak magandaları kovalamak istedi. Kadın sürücü daha sonra polisi arayarak durumu haber verdi. Olay yerine gelen polis ekipleri plakası yere düşen kamyonetin sürücüsünü yakalamak için çalışma başlattı.

TRAFİK MAGANDASI YAKALANDI

Kaçan sürücü bir süre sonra yakalandı. 18 yaşında küçük olduğu belirlenen G.T.’ye “Sürücü belgesi olmadan motorlu araç kullanmak” suçundan 2 bin 698 TL, “Makas atmak”tan 1.339 TL, “Ters Yön girmek”ten 1.339 TL, “El freninin çekilmesi suretiyle veya başka yöntemlerle aracın ani olarak yönünün değiştirilmesi-drift” suçundan 6.700 TL, “Trafik kazalarına karışanların kaza mahallinde durmaması kaza yeri terk etmek”ten 314 olmak üzere toplam da 12 bin 390 idari para cezası kesildi

G.T. hakkında “Trafik güvenliğini tehlikeye sokmak” suçundan ise adli işlem yapıldı.

Benzer Haberler