Makam odasında yurttaşı darp eden AKP’li Belediye Başkan Yardımcısı açığa alındı

7 Haziran 2023 Çarşamba

İstanbul’daki AKP’li Güngören Belediyesi’nde, Belediye Başkan Yardımcısı Rıza Uçan’ın makam odasında M.Ş. isimli bir yurttaşı darp ettiği iddia edildi. Güngören Belediyesi, Belediye Başkan Yardımcısı Rıza Uçan’ın açığa alındığını bildirdi.

AKP’li Güngören Belediyesi’nde, makam odasında M.Ş. isimli bir yurttaşı darp ettiği öne sürülen Belediye Başkan Yardımcısı Rıza Uçan açığa alındı, olaya ilişkin müfettiş görevlendirildi. Belediyenin açıklamasında, “Kamuoyuna yansıyan iddialar dahi kurumumuzca kabul edilemez ve üzücüdür” denildi.

Başkan Yardımcısı Rıza Uçar’ın açığa alındığı bildirilen açıklamada, “İddia edilen hadisenin daha sağlıklı tahkik edilmesi adına ilgili başkan yardımcımız Rıza Uçan açığa alınmış ve müfettiş görevlendirilmiştir” denildi.

Öğrencinin LGS cevap anahtarını okulda unuttular iddiası

NE OLMUŞTU?

İstanbul’daki AKP’li Güngören Belediyesi’nde, Belediye Başkan Yardımcısı Rıza Uçan’ın makam odasında M.Ş. isimli bir yurttaşı darp ettiği iddia edildi. Güngören Belediye Meclisi’nin Haziran ayı oturumunda da gündeme gelen konuya ilişkin CHP’li Meclis Üyesi Musa Keleş, olayı tüm ayrıntılarıyla anlattı.

“Belediye Başkan Yardımcısı vatandaşı darp etti” diyen CHP’li Keleş yaşananları, “26 Mayıs 2023 Güven Mahallesi’nde olası kentsel dönüşüm için belediyemizde bir toplantı tertip edilmiş, bir vatandaş bir takım konulara itiraz ediyor. Belediye Başkan Yardımcısı vatandaşın dışarda beklemesini istiyor. Başkan Yardımcısı toplantı bittikten sonra vatandaşı içeri çağırıyor ve vatandaşı makamında darp ediyor” şeklinde anlattı.