Mahsur kalan yurttaş: Bize kesinlikle yardım gelmedi

19 Ocak 2022 Çarşamba

Gaziantep’te etkili olan kar yağışı sebebiyle binlerce vatandaş yollarda mahsur kaldı. TELE 1’e bağlanan Ünal Bilici, yaşadıklarını anlatan Ünal Bilici, kendilerine yemek yardımı gelmediğini söyledi.

Kar yağışı Türkiye’nin birçok ilini etkisi altına aldı. Gaziantep’te 50 cm’yi buldu, binlerce yurttaş yollarda mahsur kaldı. 20 saat boyunca yolda yardım bekleyen Ünal Bilici, yaşadıklarını TELE 1’e anlattı.

TELE 1’de yayınlanan Begümhan Aydoğan’ın sunduğu Gün Ortası programına bağlanan Bilici, kendilerine yardım gelmediğini söyledi. Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı AKP’li Fatma Şahin’in yalan söylediğini ifade eden Bilici duruma ilişkin bilgi verdi.

“MAZOT BİTTİ, KÖYLÜLERİN GETİRDİĞİ EKMEĞİ YEDİK”

Bilici şunları söyledi:

“Dün saat 6’dan beri mahsuruz. Geceyi yolda geçirdik. Bir etkinlik ya da yardım yoktu. Mazotlar bitti, hastalar vardı. Çok zor durumda kaldık. Belki üç beş kişiye yemek vermişlerdir. Bize köylüler yardım etti. Devletin bir yardımını görmedik. Devletin kumanya dağıtması tamamen yalan. Köylülerin getirdiği ekmek ve bisküviyle karnımızı doyurduk. Arabaları bir süre çalıştırıp sonra kapattık. Hamile bir kadın vardı. 10 günlük bir çocuk vardı, onu ambulansla alıp götürdüler. Osmaniye-Gaziantep yoluna giden yer komple kapalıydı. Açtık, susuzduk. Valilik 7 bin kişiye yemek dağıttığını söyledi ama tamamen yalan. Benim bulunduğum alan Gaziantep-Kahramanmaraş gişeleriydi. Bize öyle bir şey gelmedi. Belki bin kilometre ötedekilere dağıtmış olabilirler ama bize gelmedi. Gaziantep’te okulları tatil ettiler ama yollarda çalışma yoktu. Yol henüz tam olarak açılmadı.”

Gaziantep Adana otoyolu kapandı! 7 bin kişi mahsur…

 

 

Benzer Haberler