Mahkemeden Metin Şentürk’e kötü haber

23 Mart 2022 Çarşamba

Mahkemeden Metin Şentürk’e kötü haber

Şarkıcı Metin Şentürk’ün yeniden yargılama talebi reddedildi. Mahkeme, Şentürk’ün 4 milyon 337 bin 793 lira ödemesi gereken kararın yerinde olduğunu belirtti.

Şarkıcı Metin Şentürk ile Fulya Kalkavan 2006 yılında evlendi. Çift, bir süre sonra anlaşamadı. Fulya Kalkavan, eşine evden uzaklaştırma kararı aldırdı. 2014 yılında çiftin boşanmasına karar veren mahkeme, Metin Şentürk’ü 150 bin lira tazminatın yanı sıra aylık 5 bin lira yoksulluk nafakası ödemesine hükmetti.

Şarkıcı, nafaka ödememek için dosyayı Yargıtay’a taşıdı ve nafakadan kurtuldu. Fulya Kalkavan da yeni bir dava daha açtı. Mahkeme, Metin Şentürk’ün 4 milyon 337 bin 793 lira katılma alacağını 2015 yılından itibaren işleyecek yasal faiziyle birlikte eski eşine ödemesine hükmetti.

Hürriyet’ten Özge Eğrikar’ın haberine göre, Metin Şentürk bunun üzerine yargılamanın yenilenmesi davası açtı. İstanbul Aile Mahkemesi’nde görülen davanın karar duruşmasında Metin Şentürk’ün yeniden yargılama talebi reddedildi. Mahkeme, önceden verilen kararın yerinde olduğunu belirtti.

NE OLMUŞTU?

Metin Şentürk ile armatör Kalkavan Ailesi’nin kızları Fulya Kalkavan, 2006 yılında gizlice evlendi. Çiftin düğününe Fulya Kalkavan’ın ailesi katılmadı.Çift, evliliklerinde sıkıntı yaşarken Fulya Kalkavan, troid kanserine yakalandı. Şentürk’ü terk ederek, babasının evine döndü. Ardından da avukatı Dilek Şahbaz aracılığıyla İstanbul Aile Mahkemesi’nde Boşanma Davası açtı. Çekişmeli olarak görülen boşanma davası 2014 yılında karara bağlandı. Çiftin boşanmasına karar veren mahkeme, Metin Şentürk’ün, Fulya Kalkavan’a 100 bin TL maddi, 50 bin TL manevi tazminat ile ayda 5 bin TL yoksulluk nafakası ödemesine karar verdi.

Fulya Kalkavan, boşanma davasının ardından evlilik birliği içinde kazanılan malların paylaşımı için ikinci bir dava açtı. İstanbul Aile Mahkemesi’nde 3 yıldır süren mal paylaşımı davası bugün sonuçlandı. Mahkeme, Metin Şentürk’ün eski eşi Fulya Kalkavan’a 4 milyon 337 bin TL’yi 2015 yılından itibaren işleyecek yasal faiziyle birlikte ödemesine karar verdi.

Fıs Fıs İsmail: Kadınlar tayt giymesin, adamlar sapıtıyor

Benzer Haberler