Magazinci Hakan Ural gözaltına alınan Disk Başkanını hedef aldı

1 Mayıs 2020 Cuma

Magazin yorumcusu Hakan Ural, 1 Mayıs anması için Taksim’e çıkmak isteyen DİSK Başkanı Arzu Çerkezoğlu ve DİSK yöneticilerini provokasyon yapmakla suçladı. Ural, canlı yayında DİSK ve Çerkezoğlu’nu hedef gösterdi.

1 Mayıs kutlaması için sendika yöneticileri ile birlikte Taksim Meydanı’na yürüyerek çelenk bırakmak isteyen DİSK Başkanı Arzu Çerkezoğlu ve DİSK yöneticileri polis tarafından gözaltına alındı.

DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu gözaltına alındı

Salgın süresince işçilerin çalışması yasaklanmazken, 1 Mayıs’ta bayram kutlanmasının yasaklanmasına emek örgütlerinden tepki gelirken, magazin yorumcusu Hakan Ural ise sendikacıları provokasyon yapmakla suçladı

Kanal D’de Nur Tuğba Namlı ile birlikte Neler Oluyor Hayatta programında magazin yorumculuğu yapan Hakan Ural, sokağa çıkma yasağına rağmen sendikacıların Taksim Meydanı’na çıkmak istemesini ‘provokasyon’ olarak yorumladı ve “Son bir aydır bir kıpraşma bir garabetler var. Anlayamadığımız bir provokasyonlar. Aklı şeytanlığa çalışan bir takım eleştirel haberler. Neyin peşinde anlamadım” diye konuştu.

Gözaltına alınan DİSK Başkanı Arzu Çerkezoğlu yaşananları TELE1’e anlattı

İstanbul’un çeşitli yerlerindeki eylemler de polis tarafından engellendi.

Taksim Meydanı’nda anıta çelenk bırakmak isteyen DİSK Genel başkanı Arzu Çerkezoğlu ile sendika yöneticileri ve işçiler, polis tarafından gözaltına aldı.

Edinilen bilgiye göre en az 15 kişi gözaltına alındı.

 

Benzer Haberler