Madrid’de doktorlar greve çıkıyor

11 Eylül 2020 Cuma

İspanya’da salgının en yoğun olarak görüldüğü başkent Madrid’de doktorlar, hastanelerdeki yoğunluğa çözüm üretilmediği gerekçesiyle greve çıkma kararı aldı.

İspanya’nın başkenti Madrid’de doktorlar, koronavirüs vakalarının yoğunluğu ve hastanelerdeki sorunlara çözüm getirilmemesini gerekçe gösteren doktorlar, greve çıkma kararı aldı.

YOĞUNLUĞA ÇÖZÜM BULUNMUYOR

İspanya’da yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgınında vaka sayısı son 24 saatte 8 bin 866 arttı. Sağlık Bakanlığı, dün 534 bin 513 olarak açıkladığı toplam vaka sayısını bugün 8 bin 866 artışla 543 bin 379 olarak güncelledi.

Dokuz8Haber’de yer alan habere göre, İspanya’da salgının en yoğun olarak görüldüğü başkent Madrid’de doktorlar, hastanelerdeki yoğunluğa çözüm üretilmediği gerekçesiyle greve çıkma kararı aldı. Taleplerinin, Madrid özerk yönetim hükümeti tarafından dikkate alınmadığını savunan doktorların bağlı olduğu Amyts adlı sendika, ilk hasta muayene birimlerindeki yoğunluğun endişe verici düzeyde olduğunu ve bu duruma daha fazla tahammül edemeyeceklerini açıkladı. Amyts, grev takvimini yarın belirleyeceğini duyurdu.

ÖĞRETMENLER DE GREVE ÇIKMIŞTI

Madrid’de okullarda Covid-19 önlemlerinin yetersizliğinden ve personel eksikliğinden yakınan öğretmenler de 22-23 Eylül’de greve gitme kararı almıştı.

Benzer Haberler