Maaşlara zam yapıldı… CHP’li belediyedeki grev bitti

28 Şubat 2021 Pazar

Maaşlara zam yapıldı… CHP’li belediyedeki grev bitti

CHP Emek Büroları Koordinatörü Veli Ağbaba, KHK ile Maltepe Belediyesi şirketlerine aktarılan işçilerin mağduriyetlerinin önemli ölçüde giderildiğini ve grevin sona erdiğini açıkladı. DİSK’e bağlı Genel-İş Sendikası’ndan yapılan açıklamada Maltepe Belediyesi’nde toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde net ücretin 4 bin 700 lira olduğu duyuruldu.

Belediyede işçiler adına görüşmeleri sürdüren DİSK’e bağlı Genel-İş Sendikası da anlaşmayı sendikanın Twitter hesabı üzerinden duyurdu.

Duyuruda “Yapılan anlaşmaya göre ikramiye dahil en düşük ücret net 4700 TL oldu. Uyuşmazlık nedeniyle 23 Şubat’ta başlayan yasal grevimiz bugün itibariyle sona ermiştir” denildi.

DİSK’e bağlı Genel-İş Sendikası’ndan yapılan açıklama şöyle oldu:

Maltepe Belediyesi’nde toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde anlaşma sağlandı. Yapılan anlaşmaya göre ikramiye dahil en düşük ücret net 4700 TL oldu.

Uyuşmazlık nedeniyle 23 Şubat’ta başlayan yasal grevimiz bugün itibariyle sona ermiştir.

VELİ AĞBABA’DAN AÇIKLAMA

CHP Genel Başkan Yardımcısı, Malatya Milletvekili ve CHP Emek Büroları Koordinatörü Veli Ağbaba Maltepe Belediyesi’nde greve giden işçilerin mağduriyetlerinin büyük ölçüde giderildiğini açıkladı.

Ağbaba, “Grevin sona erdirilmesi sürecinde katkı sunan herkese teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

CHP’li Veli Ağbaba’nın açıklaması şöyle oldu:

KHK ile Maltepe Belediyesi şirketlerine aktarılan işçilerimizin KHK mağduriyetleri, Belediye Başkanımız @BskAliKilic, @DiSK_Genel_is
yöneticileri ve işçilerimizin duyarlılığıyla büyük ölçüde giderildi.

Grevin sona erdirilmesi sürecinde katkı sunan herkese teşekkür ediyorum.

Benzer Haberler