Lüleburgaz’da dayanışmanın en güzel örneği: Sevgi Mutfağı!

Yayın tarihi: 12 Haziran 2024 Çarşamba 4:49 pm - Güncelleme: 12 Haziran 2024 Çarşamba 4:49 pm

Lüleburgaz Belediyesinin yaklaşık 4 yıldır hizmette olan Sevgi Mutfağı’nda hazırlanan yemekler ihtiyaç sahiplerinin adresine doğrudan gönderiliyor. Sevgi Mutfağı vatandaşların da yaptığı bağışlarla kentte dayanışmanın en güzel örneklerinden birini yaşatıyor. Vatandaşlar Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü’ne başvurarak bağış yapabiliyor.

Lüleburgaz Belediyesinin “Kimse yatağına aç girmeyecek” sloganıyla 2020 yılının sonlarında hizmete sunduğu Sevgi Mutfağı sayesinde ihtiyaç sahibi vatandaşlar yalnız bırakılmıyor. Kentte dayanışmanın en güzel örneklerinden birinin yaşatıldığı ve Türkiye’nin birçok noktasına örnek olan Sevgi Mutfağı’nda belediye personeli tarafından hazırlanan yemekler “alan el veren eli görmeyecek” anlayışıyla ihtiyaç sahibi vatandaşların adreslerine doğrudan teslim ediliyor.

BAĞIŞLAR İÇİN ADRES SOSYAL DESTEK HİZMETLERİ MÜDÜRLÜĞÜ

Hayırsever vatandaşların da bağış yapabildiği Sevgi Mutfağı’na bağış yapmak isteyen vatandaşlar ise Lüleburgaz Yıldızları Sanat Akademisi’nde yer alan Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü’ne müracaat edebiliyor. Sevgi Mutfağı hayırsever vatandaşların bağışlarıyla da dayanışma ruhunu yaşatıyor.

Kaynak: BÜLTEN