Lozan’ı hedef alan Mevlüt Çavuşoğlu’na Emekli Amiral’den tarihi cevap

17 Eylül 2020 Perşembe

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun Lozan’ı hedef alarak “Meis’i İtalyanlara vermişiz, Geçmişteki anlaşmaları büyük başarı öyküsü diye ders kitaplarında ilkokulda anlatmaya çalıştılar” ifadelerine Emekli Amiral Semih Çetin çok sert sözlerle yüklendi.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, CNN Türk’te Ahmet Hakan’ın sunduğu Tarafsız Bölge programına katıldı. Burada yaptığı açıklamada “Meis’i İtalyanlara vermişiz, onlar da Yunanistan’a vermiş. Yanı başımızda, vermişiz…

Can Ataklı: Niye sığınıyorsun şimdi Lozan’a?

Geçmişteki anlaşmaları büyük başarı öyküsü diye ders kitaplarında ilkokulda anlatmaya çalıştılar bizlere ama maalesef işte görüyoruz” şeklinde ifadeler kullanan Mevlüt Çavuşoğlu’na Balyoz davasından hapis yatan Emekli Amiral Semih Çetin’den çarpıcı bir yanıt geldi.

Twitter hesabından konuyla ilgili paylaşım yapan Semih Çetin, “Yok Sayın Bakan Meis’i İtalyanlara 1911 Uşi Antlaşmasıyla verdik. 12 Ada ile birlikte. Lozan’da Meis yok elimizde. 12 Ada da yok.

 “HESABINI ABDÜLHAMİT’E SOR”

Adaları koruyacak donanma da sizlere ömür. Bunun hesabını Donanmayı Haliç’e hapseden Sultan Abdülhamit Han hazretlerine sormak gerekir.

İŞTE O MESAJ:

Benzer Haberler