Lotodan kazandığı ödülü spam klasöründen öğrendi: Şok oldum

25 Ocak 2022 Salı

Lotodan kazandığı ödülü spam klasöründen öğrendi: Şok oldum

ABD’de yaşayan bir kadın lotodan 3 milyon dolar kazandığını e-posta hesabının spam klasöründen öğrendi.

ABD’de ilginç bir olay yaşandı. Bir kadın lotodan 3 milyon dolar kazandığını e-posta hesabının spam (istenmeyen postalar) klasörünü kontrol etmesi sayesinde fark etti.

BBC Türkçe’nin haberine göre 55 yaşındaki Laura Spears, Mega Millions adlı lotoda ödülün yüzlerce milyon dolara ulaşmasının ardından oynamaya karar verdiğini anlattı.

Spears “Birkaç gün sonra başka birinden beklediğim bir e-postayı bulamayınca spam klasörüme girdim ve ödül kazandığımı söyleyen bir e-posta gördüm. Gözlerime inanamadım. Kontrol etmek için loto hesabıma giriş yaptım ve orada da aynı mesajı gördüm” ifadelerini kullandı.

İkramiyenin “şok edici” olduğunu söyleyen Spears bundan sonra erken emekli olmayı ve spam klasörünü daha düzenli bir şekilde kontrol etmeyi planladığını da belirtti: “Bir daha ödül kazanma ihtimalime karşı Michigan Lotosu’nu e-posta ayarlarımda ‘güvenilir gönderici’ olarak işaretledim.”

Mega Millions lotosunun biletleri ABD’deki 45 eyalette iki dolara satılıyor. 2018’de South Carolina eyaletinden bir kişi, 1,6 milyar dolarlık ikramiye ile Mega Millions rekorunu kırmıştı. (BBC TÜRKÇE)

Milli Piyango Bayileri Başkanı da onayladı: Demirören’e güven yok, satışlar dibe vurdu

Benzer Haberler