Londra’da kimyasal saldırı! İkisi çocuk 9 yaralı

Yayın tarihi: 1 Şubat 2024 Perşembe 11:50 am - Güncelleme: 1 Şubat 2024 Perşembe 12:08 pm

İngiltere’nin başkenti Londra’nın güneyinde ‘aşındırıcı kimyasal madde’ saldırısı düzenlendi. Saldırı sonucu ikisi çocuk 9 kişi yaralandı.

İngiltere’nin başkenti Londra’nın güneyindeki Clapham’da “aşındırıcı madde” kullanılarak saldırı düzenlendi. Metropolitan Polisi’nden yapılan açıklamaya göre failinin kimlik bilgileri henüz belirlenemeyen saldırıda, aralarında 2 çocuğun da bulunduğu 9 kişi yaralandı. Açıklamada, biri kadın 4 yetişkin ve 2 çocuk ile 3 polis memurunun hastaneye kaldırıldığı kaydedildi. Polis memurlarının hafif yaralı olduğu belirtildi.

Dedektif Şefi Alexander Castle de yaptığı açıklamada, saldırganı yakalamak için polisin tüm kaynaklardan yararlandığını ifade ederek, “Bu korkunç olaya neyin yol açtığını belirlemek için çalışmalarımız devam ediyor” dedi. Castle, olayda “aşındırıcı madde” kullanıldığına inandıklarını, ancak maddenin tespitine ilişkin testlerin devam ettiğini bildirdi.

Ülke basınında yer alan haberlerde, yaralananlardan 3 kişinin olay yerine yardıma gidenler olduğu kaydedildi.

Londra Belediyesi Meclisi Üyesi Marina Ahmad, sosyal medya hesabı X’te yaptığı paylaşımda, bir adamın trafik kazasına karışan arabadaki insanlara “asit” attığını belirtti.

Kaynak: TELE1