Logitech MX Anywhere 3 fark yaratmaya geliyor

4 Mart 2021 Perşembe

Logitech MX Anywhere 3 fark yaratmaya geliyor

Logitech MX Anywhere 3 ile karşınızdayız. Logitech’in ustalık serisi üyelerinden bir tanesi olarak gösterilen ürün, adından da anlaşılacağı üzere, siz nerede olursanız olun rahat kullanımı hedefliyor.

MX Anywhere 3, ufak boyutları ve performanslı yapısı ile ister evinizde olun, ister ofisinizde, isterseniz de bir dış mekânda, deyim yerindeyse zemin şartlarına ayak uydurarak işlemlerinizi halledebilmenize yardımcı olan bir cihaz.

Düşük profilli olarak tasarlanan ürün, 34,4mm yükseklikte ve 65mm genişlikte. Ağırlığı ise, 99 gram ve 500mAh şarj edilebilir dahili pile sahip.

Logitech MX Anywhere 3

Logitech, teknoloji severlere soluk gri, grafit ve gül olmak üzere 3 farklı renk seçeneği sunuyor

Cihazın yanlarında yumuşak silikon malzemeye yer verilmesi, hem yumuşak kullanım hem de sağlam tutuş hissini sağlıyor. Ayrıca, düşmelere karşı da dayanıklı bir yapıda. Ana tuşların yeterince büyük tasarlandığını ve ortada yer verilen tekerlek için de çelik malzemeden yararlanıldığını belirtelim.

Evet, cihazımızın tasarım hatları itibarıyla sağ elini tercih eden ve özellikle ufak elli kullanıcılar için ideal bir “taşınabilir mouse” olduğunu söyleyebiliriz.

Ürünün kutusunu açtığımızda, mouse’un yanında bir adet USB alıcının, bir de şarj edebilmek için Type-C kablosunun geldiğini görüyoruz. Ürün, 1 dakikalık şarj ile yaklaşık 3 saatlik kullanım sunabiliyor. Tabii burada sizin kullanım tercihlerinize göre sürede değişkenlikler olabileceğini unutmamanız lazım.

Windows ve Mac işletim sistemlerinin yanında, ChromeOS ve Linux desteği de sunan mouse, gerek gündelik ihtiyaçlarınız, gerek işleriniz, gerekse de okul ihtiyaçlarınız için güzel performanslar sunuyor.

Zaten kablolardan bağımsız olarak alıcısıyla 10 metre mesafede çalışabilen mouse, aynı zamanda zemin bağımsız olarak da hareket edebiliyor. Bu ne demek derseniz, kısaca açıklayalım. Bu mouse’u kullanırken bir mouse pad, ahşap bir zemin ya da seramik bir zemin zorunluluğu yok. Bu zeminler ve hatta cam da dahil pek çok farklı zeminde rahatlıkla çalışabiliyor. Zaten ürünün isminde yer verilen “Anywhere” (Herhangi bir yer) takısı da işte buradan geliyor.

Darkfield yüksek hassasiyetli sensör teknolojisine sahip olan ürün, 400dpi değerine kadar ayarlanabiliyor

Ürün, örneğin kod yazan kullanıcılar için de ideal. Zira elektromanyetik MagSpeed kaydırma tekerleği, 1 saniyede 1000 satır kaydıracak kadar yüksek bir hıza sahip. Bu özellik, tabii ki pek çok farklı meslek dalında da işe yarar bir detay olarak gösterilebilir. Tekerin hemen üzerinde yer alan tuş yardımıyla da çalışma modunu değiştirebiliyorsunuz.

Logitech MX Anywhere 3’ten tam anlamda verim alabilmek için PC’nize Logitech Options yazılımını kurmanızı tavsiye ederiz. Böylece hız değerlerinden tuşlara yapılacak özel atamalara kadar pek çok düzenleme yapabilirsiniz. Kablosuz mouse’u, istekleriniz doğrultusunda Adobe Photoshop, Premier ya da Microsoft Excel gibi programlarda daha rahat kullanabilmek için özelleştirebilirsiniz. Hem Windows hem de Mac tarafında bu destek sunuluyor.

Ek olarak, eğer aynı internet ağını paylaşan birden fazla PC’niz varsa, Logitech Flow özelliğini de aktifleştirerek iki PC arasında dosyalarınızı mouse yardımıyla kablosuz olarak transfer edebilirsiniz. Bu da size vakit kazandırabilecek bir detay.

Ve gelelim pil performansına

Logitech MX Anywhere 3’te dahili 500mAh pil yer alıyor. Ürünün beraberinde gelen USB Type-C kablosuyla şarj olabilen cihaz, tek şarj ile 70 güne varan kablosuz kullanım deneyimi sunabiliyor. Ek olarak, yalnızca bir dakikalık şarj ile 3 saate veren kullanım deneyimi de sunuluyor. Tekrar hatırlatmak gerekirse, kullanım öncelikleriniz doğrultusunda pil ömründe değişiklikler olacaktır.

Mouse, ülkemizde 640 TL satış fiyatı etiketiyle bulunabiliyor.

Asus Rog Strix Scar G733Q Gaming laptop incelemesi

Benzer Haberler