Lionel Messi hakkında ‘koronavirüs’ soruşturması

5 Mayıs 2021 Çarşamba

Lionel Messi hakkında ‘koronavirüs’ soruşturması

İspanya La Liga yönetimi evinde tüm takıma öğle yemeği veren Barcelona kaptanı Lionel Messi hakkında koronavirüs önlemlerini ihlal ettiği gerekçesiyle soruşturma başlattı.

İspanya’da Covid-19 önlemleri kapsamında ev misafirlikleri ve 6 kişiden fazla toplanma yasağı olmasına rağmen Messi’nin 3 Mayıs pazartesi günü evinde tüm takıma yemek vermesi tartışmalara neden oldu.

Barcelonalı futbolcuların eşleriyle birlikte katıldığı öğle yemeği haberinin basında yer almasının ardından LaLiga yönetimi konuya ilişkin soruşturma başlatma kararı aldı. Ayrıca Katalonya özerk hükümetinin sözcüsü Meritxell Budo da Kamu Sağlık Ajansı’nın olayı araştıracağını duyurdu.

Ülke basınında yer alan haberlerde, Barcelona’nın üst düzey yetkililerinin “Bu özel bir organizasyon” diyerek, Messi’nin evinde verilen yemekle ilgili herhangi bir sorumluluklarının olmadığını vurguladıkları belirtildi.

Normal bir dönemde bir jest olarak algılanan ancak Kovid-19’dan dolayı para cezası alma riskiyle karşı karşıya kalan Messi ve davete giden futbolcuların, evin bahçesinde verilen öğle yemeği boyunca müzik dinleyip, eğlenip, “Şampiyon, şampiyon” diye bağırdıkları bilgisi de basında yer aldı.

LA LİGA’DA İLK DEĞİL!

İspanyol futbolunda Covid-19 önlemlerinin ihlal edildiği bu olay ilk olmazken, salgından dolayı genel kapanmanın uygulandığı Mayıs 2020’de Sevilla’dan dört futbolcu eşleriyle birlikte organize ettiği yemeğin ardından, özür dilemek zorunda kalmış ve tedbir amaçlı 15 gün antrenmanlardan uzaklaştırılmıştı.

Benzer Haberler