Linç girişimi davasında flaş gelişme! Kılıçdaroğlu şikayetinden vazgeçti

11 Mart 2022 Cuma

Linç girişimi davasında flaş gelişme! Kılıçdaroğlu şikayetinden vazgeçti

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara’nın Çubuk ilçesindeki şehit cenazesinde linç girişimine uğramasına ilişkin davada 10 çocuk hakkındaki şikayetini geri çekti. Diğer sanıklar için yargılama devam edecek

Şehit Er Yener Kırıkçı için Ankara’nın Çubuk ilçesinde 21 Nisan 2019 tarihinde düzenlenen cenaze töreninde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik olarak yapılan linç girişimine ilişkin 66 kişi hakkındaki davanın görülmesine devam edildi.

Çubuk 2. Asliye Ceza Mahkemesi’nde yapılan dokuzuncu duruşmaya CHP Genel Başkan Yardımcısı Murat Emir ile Kılıçdaroğlu’nun avukatı Celal Çelik de katıldı. Duruşmada dinlenen sanık Ramazan D. suçlamaları reddederken Kılıçdaroğlu’na yönelik herhangi bir hakaretinin olmadığını iddia etti.

Cenazesinde lince uğradığı şehidin babasından Kemal Kılıçdaroğlu’na ziyaret

KILIÇDAROĞLU ŞİKAYETİNİ GERİ ÇEKTİ

DW Türkçe’den Alican uludağ’ın haberine göre Kılıçdaroğlu, davada 18 yaşından küçük suça süreklenmiş çocuklar (SSÇ) için şikayetten vazgeçti. Duruşmada söz alan Kılıçdaroğlu’nun avukatı Celal Çelik, Kılıçdaroğlu adına mahkemeye şikayetten vazgeçme dilekçesi verdi. Dilekçede, Kılıçdaroğlu’nun suç tarihi itibariyle 18 yaşından küçük olan 10 SSÇ’lerle ilgili şu talimatı verdiği ifade edildi:

Kılıçdaroğlu’na saldırı davasında gerginlik

“18 yaşından küçük olanlar elbette çocuk olarak kabul edilmelidir. Yapmış oldukları hata olsa da çocukları korumak ve onların geleceğini karartmamak siyasilerin temel görevidir. Tam da bu nedenle suç tarihi itibariyle 18 yaşından küçük olan çocuklar hakkında şikayetçi olmayalım.”

Kılıçdaroğlu’nun bulunduğu evi “yakın” diye bağıran kadının 24 yıl 8 ay hapsi istendi

Benzer Haberler