Liderlerden Turizm Bakanlığı’nın skandal videosuna tepki!

14 Mayıs 2021 Cuma

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın, ‘Go Türkiye’ isimli seyahat rehberi platformunun yabancı turistler için hazırladığı reklamda turizm çalışanlarının “Aşılandım” yazılı maskeler takması çok sayıda tepki topladı. Siyasi parti liderleri silinen skandal videoyu sert bir dille eleştirdi.

Mevlüt Çavuşoğlu’nun “Turistin görebileceği herkesi mayıs sonuna kadar aşılayacağız ki tedbirlerimizi alalım” sözlerinin ardından yayınlanan bu reklam kamuoyu tarafından sert tepki aldı. Platformun Twitter hesabında paylaşılan videonun üstüne İngilizce “Temizlenmiş tatil köyleri ve aşılanmış personel! Biz buna turizm için çifte güvenlik diyoruz” diye yazıldı. Geçen sene milyonlarca turistin Türkiye’nin ‘keyfini çıkardığını’ aktarılan videoda, “Bu yaz bütün çalışanları aşılattık” denildi.

TEPKİLERİN ARDINDAN VİDEO KALDIRILDI

Kamuoyunun sert tepkisini alan Bakanlığın tanıtım videosu kaldırıldı. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından hazırlanıp silinen tanıtım videosunun maliyeti ise bilinmiyor.

Utanç verici tanıtım! Turizm Bakanlığı’ndan yurtdışında vatandaşları aşağılayan reklam

AKŞENER: YAZIKLARI OLSUN

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Twitter’dan paylaştığı mesajda videoya sert tepki gösterdi. Akşener şunları söyledi:

“Pandemide sadece çile ve zorluk çektirdiğiniz bu aziz millete, şimdi de utanmadan bunu yaptınız. Yazıklar olsun.”

KILIÇDAROĞLU: BAYRAMI DA MİLLETİMİZE ZEHİR ETMEYİ BAŞARDINIZ

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, videoya tepkisini “Bayramı da milletimize zehir etmeyi başardınız. Kendi milletini aşağılayan bir bakanlığımız da oldu en sonunda! Turizm sektörünün bu gelirlere ihtiyacı var. Arada sırada liyakatlı birileriyle çalışsanız çok iyi olurdu. @RTErdogan @MehmetNuriErsoy!” sözleriyle ifade etti.

DAVUTOĞLU: MİLLETİMİZİN ONURUNU NASIL BÖYLE AYAKLAR ALTINA ALABİLİRSİNİZ?

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, “Allah sizi ıslah etsin! Ülkemizin, milletimizin onurunu turiste yaranacağız diye nasıl böyle ayaklar altına alabilirsiniz? Sayın Bakan onur kelimesinin sizin için bir anlamı var mı bilmem ama istifa onurlu bir davranıştır!” sözleriyle tepkisini ortaya koydu.

BABACAN: VATANDAŞINI AŞAĞILAYARAK, KANDIRARAK ÜLKE YÖNETİLMEZ

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan ise “Kendi vatandaşını bu kadar değersiz gören bir iktidarı hak etmiyoruz. Bu milleti aşısız bıraktılar. Turizm sektörü de dahil tüm ülkeyi batırdılar. Algı yönetimi için yine tweet sildiler ama video her yerde dolaşımda. Vatandaşını aşağılayarak, kandırarak ülke yönetilmez” diyerek tepki gösterdi.

Benzer Haberler