LG mağazalarında artık Apple ürünleri de satılacak

30 Temmuz 2021 Cuma

LG mağazalarında artık Apple ürünleri de satılacak

LG‘den bugün Güney Kore’deki kendi mağazalarında Apple iPhone’ların yanı sıra diğer Apple ürünlerini de satmaya başlayacağını açıklaması geldi.

Apple’ın ürünlerinin Güney Kore‘deki LG Mağazalarında satışının önümüzdeki ay olması bekleniyor, çünkü şirketin akıllı telefon işinden çıkışı bu ayın sonunda tamamlanacak.

LG’nin şu anda ülke genelinde yaklaşık 400 mağazası var. 2018’de Samsung ve LG, yalnızca kendi akıllı telefonlarını Güney Kore’deki ilgili mağazalarında satmayı kabul ettikleri bir anlaşma imzalamışlardı. LG’nin artık kendi telefonlarını üretmeyi bırakmasının ardından, ticaret organizasyonu şirketin diğer markalardan telefonlar satmasına izin veren yeni bir sözleşme imzaladı.

lg apple

Şirket hala bazı kategorilerde ürünler üretmeye devam ettiği için Mac cihazları veya Apple’ın PC ile ilgili herhangi bir ürününü satmayacak. Ayrıca, satış sonrası destek olmayacak ve LG Best mağazalarından Apple cihazlarının alıcıları başka bir yerde müşteri desteği aramak zorunda kalacak.

LG’nin bu son hamlesi, Samsung için rekabeti artıracak. Güney Koreli teknoloji devi müşterileri çekmek için yeni bir indirim sunmaya başladı. Counterpoint’in pazar araştırmasından elde edilen bir rapor, Samsung’un geçen yıl Güney Kore akıllı telefon pazar payının yaklaşık yüzde 65’ine sahip olduğunu, Apple’ın ise yüzde 20 civarında olduğunu iddia ediyor. Artık işin içinde olmayan LG, yüzde 13 pazar payına sahipti.

TP-Link RE215 AC750 Mesh Wi-Fi Range Extender ile kesintisiz bağlantı

Benzer Haberler