Levent Gültekin: Saldırıyı organize edeni buldum

26 Mart 2021 Cuma

Levent Gültekin: Saldırıyı organize edeni buldum

Gazeteci Levent Gültekin, “Mesaj attım. Gel, oturalım konuşalım. Bana neden düşmansın? dedim. İki gündür cevap vermedi” diye konuştu.

Halk TV’de katılacağı program için gittiği Bakırköy’de kalabalık bir grubun saldırısına uğrayan gazeteci Levent Gültekin, kendisine yönelik saldırıyı organize eden kişiyi bulduğunu ifade etti.

Gültekin, Halk TV’de katıldığı programda, “Bu işi organize edeni buldum. Meğer bunlar asıl saldırıyı, Gara şehitlerinin olduğu gün program yapmadık ya, o gün planlamışlar” ifadelerini kullandı.

Gültekin, şunları kaydetti: “Sosyal medyadan buldum. Mesaj attım. Gel, oturalım konuşalım. Bana neden düşmansın? Bu kadar öfkenin kaynağı nedir konuşmak isterim dedim. İki gündür cevap vermedi. Seni nedir öfkelendiren de 25 kişiyi toplayıp üzerime saldın”

İçişleri Bakanı ve Adalet Bakanı’na da faillerin yakalanması için çağrıda bulunan Gültekin, “Buradan İçişleri Bakanı’na Adalet Bakanı’na tekrar söylüyorum. İki kişi tutuklayarak konuyu kapatacağını düşünüyorlarsa ayıp ediyorlar. İkisi de o koltuğu işgal ediyorlarsa, çete hukukunu sokakta kim egemen kılmak isteyen kim olursa olsun gerekli cezayı vermeleri gerekiyor” dedi.

Levent Gültekin’e saldırının arkasında ne yatıyor?

Benzer Haberler