Lady Gaga’dan tecavüz itirafı: Donup kalmıştım

21 Mayıs 2021 Cuma

Dünyaca ünlü şarkıcı Lady Gaga, 19 yaşındayken cinsel saldırıya maruz kaldığını açıkladı. Bir müzik yapımcısının kendisini alıkoyduğunu belirten Gaga, tecavüze uğrayıp hamileyken sokağa atıldığını söyledi.

ABD’li şarkıcı Lady Gaga, Prens Harry ve Oprah Winfrey’nin programı The Me You Can’t See’de yıllar önce yaşadıklarını anlattı.
35 yaşındaki Gaga, 2014 yılında Howard Stern’le yaptığı bir röportajda cinsel saldırıya uğradığını ilk kez itiraf etmişti. Gaga, 19 yaşındayken yaşanan olay ve sonrasıyla ilgili The Me You Can’t See programında ilk kez bu kadar açık konuştu. Oscar ve Grammy ödüllü şarkıcı, ismini vermediği bir müzik yapımcısının tecavüzüne uğradığını, söz konusu kişinin kendisini aylarca stüdyoya kapattığını ve eğer dediklerini yapmazsa müzik kayıtlarını yakmakla tehdit ettiğini söyledi.

“DONUP KALMIŞTIM”

2016’da travma sonrası stres bozukluğu teşhisi koyulduğunu belirten Gaga, “Bana bunu sormayı hiç bırakmadılar. Donup kalmıştım, o insanın bir daha yüzünü bile görmek istemiyorum. İçime gömdüğüm acılar nedeniyle haftalarca hasta hissettim. Sonra fark ettim ki bu acı, bana tecavüz edip hamile bıraktıktan sonra ailemin evinin yakınlarında sokağa atmasıyla aynıydı. Bunu yaptı çünkü aylarca stüdyoya kapatılıp, istismara uğrayıp hasta hissetmekten kusuyordum” diye konuştu.

Tecavüz girişimi iddiasında klinikteki görüntüler ortaya çıktı

Benzer Haberler