La casa de Papel’in Türkiye versiyonu geliyor

16 Mayıs 2021 Pazar

Dünyaca ünlü La casa de Papel dizisinin Türkiye versiyonu La Hay De Maske filminin çekimlerine başlandı.

La casa de Papel dizisinin rüzgarı tüm dünyadaki etkisini sürdürürken dünyaca ünlü dizi Türkiye’de komedi filmine uyarlandı. Komedi türündeki La Hay De Maske filminin çekimleri geçtiğimiz hafta içerisinde başladı.

Beyazperde’nin haberine göre, filmin çekimleri Ankara Kızılcahamam çevresinde gerçekleştiriliyor. Bir soygun filmi olan La Hay De Maske’deki karakterlere Türkiye’den şehirler adını veriyor.

İSTANBUL, SİVAS, YOZGAT…

Bakanlıktan alınan özel izinle birlikte La Hay De Maske’nin çekimlerine başlanan filmin oyuncu kadrosunda Ayhan Taş, Burak Satıbol, Nuri Alço, Tuğba Özay, Serhat Bahadır, Hüseyin Elmalıpınar, Ekin Ataizi, Yakup Akar ve Latif Doğan yer alacak. Filmdeki karakterler adını, İzmir, İstanbul, Sivas, Yozgat gibi şehirlerden alacaklar.

La Hay De Maske’nin yapımcılığını Sineline yapım üstleniyor. Yönetmen koltuğunda ise Sefa Özçelik yer alıyor. Prodüksiyonda Timur Medya’nın imzası bulunuyor. La casa de Papel’in bir soygun dizisi olduğu biliniyor. Netflix’te yayınlanan dizi, böylelikle komedi türüne uyarlanmış olacak.

La Hay De Maske’nin ne zaman sinemalardaki yerini alacağı ise henüz bilinmiyor.

Filmin yönetmeni Sefa Özçelik’in “Vizyona adım adım” notuyla paylaştığı bir fotoğraf ise şöyle:

LA CASA DE PAPEL

Profesör olarak adlandırılan bir suç dehası, tarihin en büyük soygununu yapmayı planlar. Amacı İspanya Kraliyet Darphanesine girmektir. Bunun için de işlerinde uzman olan 8 suçludan oluşan bir ekip kurar. Ekip, 5 aylık bir eğitim sürecinden geçer ve bu sürede her ihtimali hesaba katarak soygunu kusursuz bir hale getirirler. Artık her şey hazırdır. 8 kişi, rehineleri de yanlarına alarak kendilerini İspanya Kraliyet Darphanesine kitler fakat hiç hesaba katmadıkları olaylar gerçekleşir.

Benzer Haberler