Kutalmış Türkeş’ten Bahçeli’ye yanıt: Bahçeli ülkücü değildir!

30 Kasım 2021 Salı

Kutalmış Türkeş’ten Bahçeli’ye yanıt: Bahçeli ülkücü değildir!

Rabia Azra Sözcü

Rabia Azra Sözcü-TELE 1

Alparslan Türkeş oğlu ve Türkeş Vakfı’nın kurucularından olan Kutalmış Türkeş TELE1’e konuştu. Türkeş, Bahçeli’nin “Mansur Yavaş dikkat etsin, arkasında ülkücü bir nefes var” sözlerine, “Devlet Bahçeli ve yanındakiler ülkücü değil, o yüzden o nefes kendisine ait değildir” yanıtını verdi.

Ankara’da Alparslan Türkeş’in anma etkinliğine yapılan saldırının sarsıntıları devam ediyor. Bahçeli bugün grup toplantısı çıkışı saldırıda Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın haberi olduğunu savundu. Alparslan Türkeş Vakfı ise hemen sonrasında yaptığı açıklamada, Bahçeli’nin bu iddiasının doğru olmadığını söyledi. Vakfın 1997’de aile bireyleri tarafından kurulduğuna dikkat çekti.

Vakfın açıklaması ve Bahçeli’nin Mansur Yavaş’ı tehdit ettiği söylemlerine Alparslan Türkeş’in oğlu Kutalmış Türkeş’e sorduk. Türkeş, TELE1’den Rabia Azra Sözcü’ye yaptığı açıklamada “Devlet Bahçeli ve yanındakiler ülkücü değil, o yüzden o nefes kendisine ait değildir.” dedi.

Kutalmış Türkeş, ağabeyi Tuğrul Türkeş’in “muhterem Genel Başkanı Sayın Bahçeli’ye yönelik saldırılar ancak Türkiye düşmanlarını sevindirir.” açıklamasıyla ilgili konuşarak:

” Bence o kırk bin kere düşünsün bir kere konuşsun. Çünkü saldırı yapılan yer onun da babasının vakfı. Alparslan Türkeş babası değil mi? Kendi babasına fatiha okunuyor, dua okunuyor, anılıyor. O attığı tweet belki de o saldırıya atfen değildir. Tuğrul Türkeş’in bu sene yaptığı MHP aleyhine yaptığı konuşmalar da mevcut. Asıl saldırıyı ve saldırıyı yapanları kınaması gerekir.” dedi.

SALDIRIYI KİM YAPTI?

Anmaya yapılan saldırıya ilişkin de konuşan Türkeş, ” Faili belli, kamera görüntüleri ortada. Ankara il başkanı da orada, önden giriyor zaten adam. Video kayıtlarında bu var. O olmasa bile, girenler onları tanıyan insanlar. İl yönetiminden, ilçe yönetiminden insanlar var. Onlarla ilgili suç duyuruları yapıldı çünkü orada yaralanan insanlar oldu.” ifadelerini kullandı.

“MANSUR YAVAŞ’I SUÇLUYORSA İSPAT ETSİN”

Kutalmış Türkeş, Devlet Bahçeli’nin vakıfta gerçekleşen saldırıyla ilgili sorudan sonra Mansur Yavaş ‘ı hedef aldığı açıklama ile ilgili ise şunları söyledi:

Mansur Yavaş’ı suçluyorsa ispat etsin, bir vakfı desteklemek anayasaya ya da hukuka aykırı değil. Keşke olsa ama değil. Vakıf 24-25 yıllık vakıf, Mansur Yavaş mı vardı o zaman? Mansur Yavaş seçileli 2 sene oldu zaten. Devlet Bahçeli Cumhurbaşkanı’na yönelik kanaatlere de hakim. Cumhurbaşkanı için senden hesap sormazsan namerdim, namussuzum diyordu. Cumhurbaşkanı’na hain diyordu, o kanaatlere de hakimdi ama sonra hepsi tersine döndü. Belki bu da tersine döner yakın zamanda.” dedi.

BAHÇELİ NE DEMİŞTİ?

Devlet Bahçeli Türkeş Vakfı’nda gerçekleşen saldırıyla ilgili şunları söylemişti:
“Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Beyin elinin altında geliştiği kanaati hâkim. Bundan sonra Mansur Bey dikkat etsin. Arkasında bir ülkücü nefes var”

Tuğrul Türkeş topa girdi: Bahçeli’ye saldırı Türkiye düşmanlarını sevindirir

MHP’liler Türkeş’i anma töreninde birbirlerine girdi

Benzer Haberler