“Kuru ekmek yiyorlarsa, aç değiller” diyen AKP’li Tin’e 1115 liralık hesap hatırlatması!

Yayın tarihi: 18 Aralık 2020 Cuma 4:37 pm - Güncelleme: 11 Ocak 2021 Pazartesi 3:07 pm

CHP Denizli Milletvekili Teoman Sancar, “Kuru ekmek yiyorsalar aç değiller demektir” diyen AKP Denizli Milletvekili Şahin Tin’e geçmişte yediği yemeğin faturasını hatırlattı. Tin’in Ankara’da yediği 900 ve 215 liralık iki faturanın Çivril Belediyesi’ne ödettirildiği iddia edilmişti.

AKP Denizli Milletvekili Şahin Tin, CHP Grup Başkanvekili Engin Altay TBMM Genel Kurulu’nda 2021 bütçesine ilişkin konuşurken, “Millet aç deyince hoplamayın arkadaşlar, millet aç, perişan. Evet, herkesin midesine bir şey giriyor, kuru ekmek giriyor” sözlerine karşılık, “O zaman aç değil demek” demişti. Tin’in sözlerine tepkiler gelirken, 2018 yılında Ankara’da yediği iki yemek gündeme oturdu. CHP Denizli Milletvekili Teoman Sancar, AKP’li Tin’in 900 ve 215 liralık iki faturayı AKP’nin yönetimde olduğu Çivril Belediyesi’ne ödettirdiğini söylemişti. Tin ise bunu yalanlayarak, CHP’li Sancar’a dava açmıştı.

Çivril Belediye Başkanı Niyazi Vural ise 14 Mayıs 2019 tarihinde basın toplantısı dü zenleyerek söz konusu faturalarla ilgili konuşmuştu. Vural, AKP’li vekillerin yemek faturasının ödenmediğini, belediye çalışanının kendisinin AKP’li Tin’in ismini faturanın üzerine yazdığını açıklamıştı. Vural, söz konusu personel hakkında inceleme başlattıklarını ve ilerleyen günlerde sonucunu kamuoyuyla paylaşacaklarını duyurmuştu, ancak aradan geçen zamana rağmen herhangi bir açıklama gelmedi.

“TOPLUMDAN ÖZÜR DİLEMELİ”

CHP’li Sancar, Tin’in toplamda 1115 liralık yemek faturasını anımsatarak, “Geçmiş dönemde de Sayın Şahin Tin’in belediye faturalarında adının geçmesinden dolayı mahkemelik olduk. Aç değiller söylemiyle toplumun sorunlarından ne kadar uzak ve bihaber olduğunu ortaya koydu. Söylemlerinden dolayı Denizlili hemşerisi olarak çok üzüldüm” dedi.

Tin’in açıklamasıyla ilgili özür dilemek yerine CHP’li Altay’a yüklendiğini kaydeden Sancar, “Şahin Tin tüm toplumdan özür dilemeli” çağrısında bulundu.

AKP’nin halka bakışı Meclis’te tescillendi: Kuru ekmek yiyen aç değildir