Kürşat Ayvatoğlu’nun yeni fotoğrafı ortaya çıktı

14 Şubat 2022 Pazartesi

Lüks otomobil içinde kokain kullanırken görüntüleri paylaşılan AKP’li Kürşat Ayvatoğlu’nun yeni fotoğrafı ortaya çıktı. Fotoğrafta Ayvatoğlu’nun yanında AKP’li isimler yer aldı.

Uyuşturucu madde kullanırken çekilen görüntüleri yayılan AKP Genel Merkezi Personeli Hamza Kürşat Ayvatoğlu’nun yeni fotoğrafı ortaya çıktı. Odatv’den Caner Taşpınar’ın ulaştığı fotoğrafta Ayvatoğlu’nun yanında AKP’li Kastamonu Belediyesi’nin eski Belediye Başkanı Tahsin Babaş’ın koruması ve akrabası olan Suat Babaş yer aldı.

SİLAHLI YARALANMADAN TUTUKLANDI

Silahlı yaralamadan hakkında yakalama kararı bulunan Suat Babaş, geçen gün yakalandıktan sonra çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Kürşat Ayvatoğlu, Kastamonu Belediyesi’nde kültür işleri müdürü olarak görev yapmıştı. Belediyenin AKP’den MHP’ye geçmesiyle ise Ayvatoğlu, eski AKP’li Başkan Tahsin Babaş’ın referansıyla AKP Genel Merkezi’nde büro elemanı olarak göreve başlamıştı.

Ayvatoğlu’nun yanında bulunan Suat Babaş’ın silahlı yaralama dosyası var. Kastamonu Belediyesi’nin AKP’nin elinde olduğu, yani AKP’li Başkan Tahsin Babaş’ın koltukta oturduğu dönemde, silahlı yaralama gerçekleşti.

Ramazan Ahlatçıoğlu, 2017’de dönemin Kastamonu Belediye Başkanı Tahin Babaş’ı Facebook üzerinden yolsuzlukla suçladı. Tahsin Babaş’ın korumaları Suat Babaş ve Eldar Alızada ile yanlarında bulunan 2 kişi 15 Temmuz 2017’de Ahlatçıoğlu ile konuşmak için Deniz Yıldızları Gençlik ve Eğitim Derneği’ne gitti. Tartışma çıktı, silahlar çekildi.

Çıkan çatışmada Ramazan Ahlatçıoğlu, Bülent Keti ve başkanın korumaları yaralandı. Vücuduna saplanan 3 kurşun Bülent Keti’yi tekerlekli sandalyeye mahkum bıraktı. Kastamonu Ağır Ceza Mahkemesi’nde Suat Babaş, Eldar Alızada, Ramazan Ahlatçıoğlu ve Aykut Can’a dava açıldı. Savcılık, tüm sanıklara kasten öldürmeye teşebbüs ve ruhsatsız silah bulundurmaktan ceza verilmesini istedi.

“BAŞKANIN AKRABAM OLMASINDAN DOLAYI…”

Suat Babaş, dosyadaki ifadesinde ise AKP’li eski Başkan Tahsin Babaş’ın kendisini göreve nasıl getirdiği şöyle anlattı:

“Ben yaklaşık üç ay kadar önce belediyede işe başladım. Daha sonra belediye başkanının akrabam olmasından dolayı kendisi zor bir süreçten geçtiğini, bu süreçte hakkında olumsuz söylemlerin olabileceğini, bu sebepten dolayı da beni de tanıdığı için ve daha önceden korumalık işi yaptığım için beni koruma olarak işe alacağını, eğer hakkımızda olumsuz söylemler olduğunda bu söylemlerde bulunan kişilerin yanlarına giderek neden bu şekilde söylemlerde bulunduğunun sorulup, altındaki nedenleri öğrenmemiz gerektiğini söyledi. Bunun üzerine ben o şekilde belediye başkanımızın korumalığı görevine başladım.”

Kavgada, AKP’li eski Başkan Tahsin Babaş’ın akrabası Suat Babaş’ın ateşlediği silah ruhsatsızdı.

Suat Babaş, silahı nasıl aldığını ifadesinde şöyle açıkladı:

“Kullanmış olduğum silahı, tanımadığım, İstanbul ilinde bulunan bir balıkçıdan aldım. Silahı yanımda bulundurmamın nedeni bende silah hastalığı olduğundan dolayı taşıyorum.”

NE OLMUŞTU?

AKP Genel Merkez personeli Kürşat Ayvatoğlu, lüks araç içinde uyuşturucu kullanırken görüntülendi. Ankara Adliyesi’ne Cumartesi günü çıkarılan ve adli kontrol kararıyla serbest bırakılan Ayvatoğlu, ifadesinde kokain kullandığını reddetmiş, “Kokain değil pudra şekeriydi. Şaka yapıyorduk” demişti. Ayvatoğlu’nun arkadaşları, kullandıklarının kokain olduğunu ve kendilerine Ayvatoğlu tarafından temin edildiğini açıklamasıyla Ayvatoğlu yeniden gözaltına alınmıştı.

 

 

Benzer Haberler