Kur’an kursunda asılı bulunan çocuğun durumu kritik

12 Temmuz 2021 Pazartesi

Kur’an kursunda asılı bulunan çocuğun durumu kritik

Ekim Deniz Genç - TELE1

Muş’ta bulunan Karşıyaka Kur’an kursunda tuvalet kapısına asılı halde bulunan 12 yaşındaki M.H.Y.’nin amcası Ercan Yavuz TELE1’e konuştu. Yavuz, çocuğun sağlık durumunun ciddiyetini koruduğunu söyledi. Çocuğun beyin ölümünün gerçekleşmediği ama bazı testlerin yapılacağı öğrenildi.

Muş Merkez’de bulunan Karşıyaka Kur’an kursunda 12 yaşındaki M.H.Y. isimli bir çocuk 3 Temmuz günü kemeriyle tuvalet kapısına asılmış halde bulundu. Muş Devlet Hastanesi’ne kaldırılan M.H.Y., Elazığ Medical Park Hastanesi’ne sevk edildi.

TELE1’e konuşan M.H.Y’nin amcası Ercan Yavuz, çocuğun sağlık durumunun ciddiyetini koruduğunu belirtti. M.H.Y’nin yoğun bakımda kaldığını belirten amca Yavuz, “Doktorlar, “İlk başta beyin ölümü gerçekleşti” dedi, sonradan da “Yapacağımız birkaç tetkik var, beynin ne kadar hasar gördüğünü tespit edip size net bir bilgi veririz” dediler. Biz de o bilgiyi bekliyoruz” şeklinde konuştu.
Çocuğun ailesinin Diyarbakır’da yaşadığını ifade eden Yavuz, “Okullar zaten pandemiden dolayı kapalı, çocuk da orada Kur’an kusuna gönderildi. Daha önce de annesi babası birkaç yıl orada yaşamıştı, şimdi de çocuğun dayıları orada o nedenle Diyarbakır’dan Muş’a gönderilmiş olabilir” dedi.

“SORUŞTURMA BAŞLATILDI”

Kendilerine çocuğun ‘kendisini tuvalete astığını’ söylediğini belirten amca Yavuz, “Başlatılmış olan bir soruşturma var ne çıkacağını göreceğiz, şimdi kesin bir hüküm vermek istemiyoruz.” ifadelerini kullandı.

Çocuğun vücudunda morluklar bulunduğu iddialarına ilişkin de konuşan Yavuz “Bize herhangi bir şey söylenmedi, ben doktoruyla bizzat görüştüm ancak ‘Vücudunda herhangi bir darp izi yok’ dediler.” dedi.

“SİZ KARAR VERİN”

12 yaşındaki M.H.Y’nin kendisini asacağı iddialarına da yanıt veren Yavuz, şunları söyledi: “Bir kapı koludur kapı kolunun uzunluğu neyse odur. Çocuk 12 yaşında, kapı kolunun uzunluğu nedir? Standartı nedir? ‘Kemer ile kendini kapı koluna asmış’ diyorlar yani onu siz hesaplayın kendi mantığınızla bir sonuca varırsınız.”

Benzer Haberler