Kumpas mağdurunu görmezden gelen TV’ler Fikret Orman’ın istifasını konuştu

24 Eylül 2019 Salı

2006 yılından bu yana kumpas davalarıyla uğraşan Murat Eren’in davası yine ertelendi. Medyanın gündeminde ise Fikret Orman var.

Atabeyler davası kapsamında yeniden yargılanan eski Özel Kuvvetler Pilotu Yüzbaşı Murat Eren’in bugünkü davasında yine karar çıkmadı. 13 yıldır FETÖ kumpasıyla uğraşan Murat Eren’e hakimin “Seni zaten geri almazlar” dediği öğrenildi.

Veryansıntv’nin aktardığı habere göre Murat Eren’in davasının sessiz sedasız ertelendiği dakikalarda Türkiye, istifa eden Beşiktaş JK Başkanı Fikret Orman’ı konuşuyordu. Murat Eren’in yargılandığı davadaki karar televizyonlar ve internet sitelerinin gözünden kaçarken Fİkret Orman’ın “istifa etmeyi düşünüyorum” sözleri gündeme oturdu.

FETÖ mağduru emekli askerler, Murat Eren’e takınılan tutuma isyan ettiler.

Tümgeneral Ahmet Yavuz ve E. Kurmay Albay sosyal medya hesaplarından hem erteleme kararına hem de hakimin sözlerine tepki gösterdiler.

Ahmet Yavuz, “TV’ler bir saattir Fikret Orman’ın istifasını tartışıyor ancak 13 yıldır FETÖ mağduru bir kahraman subayın uğradığı zulmü konuşmuyor. Üstelik hâkim bugün haddini aşan tutum takındı. Yeter artık!” dedi.

Benzer Haberler