Kulüplerden TFF’ye ‘Süper Lig TV’ önerisi!

16 Şubat 2022 Çarşamba

TFF’ye yayın hakları ihalesine katılan firmaların verdiği tekliflerin çok düşük olmasının ardından ‘Süper Lig TV’ adında bir kanal kurulması teklif edildi. TFF Başkanı Nihat Özdemir konuyla ilgili açıklama yaptı.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) tarafından düzenlenen yayın hakları ihalesine katılan firmaların verdiği tekliflerin çok düşük olması nedeniyle kulüpler, “Süper Lig TV” adında yeni bir kanal kurulması önerisinde bulundu.

Hürriyet’ten Ali Demirçubuk’un haberine göre, yayın gelirinden bu yıl toplam 2 milyar 650 milyon TL alacak olan kulüpler, yeni tekliflerin 2 milyar TL’nin altında kalmasıyla birlikte kazancı artıracak yeni yollar aramaya başladı.

TIKLAYIN | Süper Lig yayın ihalesinde şartname alan 3 kurum belli oldu!

Süper Lig yayın ihalesinde şartname alan 3 kurum belli oldu!

Kulüpler Birliği Vakfı ve TFF temsilcilerinden oluşan Yayın Hakları İhale Komisyonu bunun üzerine 2 formül üretti. Bunlardan birincisi; kulüplerin kuracağı ‘Süper Lig TV’ yayın haklarını alıp maçları yayınlayacak. İkincisi ise; kulüpler, ihaleyi kazanan şirketle anlaşıp dekoderleri kendileri satacak.

Kulüpler Birliği Vakfı Başkanı Ahmet Ağaoğlu başta 3 büyük kulüp başkanı ve Göksel Gümüşdağ’ın da görev yaptığı Yayın Hakları İhale Komisyonu, tekliflerin çok düşük kalması durumunda bir yayın platformu kurulması yönünde görüş bildirdi.

‘BEKLEDİĞİMİZ TEKLİF GELMEZSE SÜPER LİG KURULUR’

Konuya ilişkin açıklama TFF Başkanı Nihat Özdemir, “Beklediğimiz teklif gelmezse Süper Lig Televizyonu gibi bir televizyon kurulur” dedi ve şunları kaydetti:

“Kulüplerimize uygun, yeterli teklif gelmezse bir Süper Lig Televizyonu kurma alternatifimiz var. Kulüplerimizin naklen yayın gelirlerinden daha fazla bütçe alabilmesi için seri olarak görüşmelerimizi sürdürüyoruz. Pazartesi günü yayın ihalesini yaptık. 15 tane teklif geldi. Katılanlara cuma günü saat 17.00’ye kadar süre verdik. Revize edilmiş teklifleri bekliyoruz.

‘İNANIYORUM ASIL TEKLİFLERİ DEĞİL’

İlgi ve alaka var ancak elimizden geldiğince bu yayın fiyatını yükseltmeye çalışıyoruz. İnanıyorum ki teklif verenler, asıl tekliflerini henüz vermedi. Rekabeti arttırmak için fiyatı yükselteceklerdir. Daha yüksek teklif gelmesini bekliyoruz. Kulüplerimizin maksimum bedel almasını isteyen bir federasyonuz. Beklediğimiz teklif gelmezse Süper Lig Televizyonu gibi bir televizyon kurulur. Kulüpler, dekoder satışı yapar ve gelir paylaşımı yapılır. Bu da düşüncemiz içerisinde var.”

 

Benzer Haberler