Kulisler bu haberle kaynıyor: AKP’deki bölünmeden endişe duyan MHP…

16 Ağustos 2019 Cuma

Kulisler bu haberle kaynıyor: AKP’deki bölünmeden endişe duyan MHP…

Kulisler bu haberle kaynıyor: AKP’deki bölünmeden endişe duyan MHP Cumhur İttifakı tabanını genişletmek istiyor

KRİTİK YORUM: ‘Sadece AK Parti’de değil, CHP tabanında da…

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin geçen hafta İyi Partililere yönelik ikinci kez dillendirdiği “yuvaya dönün” çağrısının ardında “partisini 2023’e hazırlamak olduğu” belirtiliyor. Parti kurmayları, “MHP’ye gelmeleri önemli değil. AKP’ye de gidebilirler. AKP’deki bölünme hazırlığı çok büyük” derken, Bahçeli’nin bu çağrısının amacının “Cumhur İttifakı tabanını genişletmek olduğu” ifade ediliyor.

MHP’li vekilden İYİ Parti’ye çağrı: Kardeşlerimizi kucaklamaya hazırız

Cumhuriyet’ten Selda Güneysu’nun haberine göre, çağrının “salt MHP’ye dönük olmadığı” ifade edilirken, asıl amacın “partisine bir şekilde kırgın ve küskün olan ülkücüleri yeniden MHP çatısı altında toplayarak, Cumhur İttifakı’nın çatısını genişletmek olduğu” ifade ediliyor.

Parti kurmayları, “MHP’ye gelmeleri önemli değil. AKP’ye de gidebilirler. AKP’deki bölünme hazırlığı çok büyük. Partiden büyük kopuş olmasa bile yüzde 2 bile değerli olacak. Önemli olan Cumhur İttifakı çatısı altında birleşilmesidir” yorumunda bulunuyor. MHP’de “İYİ Parti’nin henüz partilileşme sürecini tamamlayamadığı ve bir kimlik sorunu yaşandığı değerlendirmeleri yapılıyor.

Benzer Haberler