Hidayet Türkoğlu iddiaları yalanladı: Görevimin başındayım

12 Ocak 2021 Salı

Hidayet Türkoğlu iddiaları yalanladı: Görevimin başındayım

Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) Başkanı ve Cumhurbaşkanı Spor Danışmanı Hidayet Türkoğlu’nun mevcut görevlerinden el çektirildiği iddialarını yalanladı. Türkoğlu, söz konusu haberlerle ilgili ise, “Yeni dönemde yapılacak seçimlere hazırlanan isimlerin, kalitesiz derme çatma yalan haberlerle değil, basketbolun geleceğine yönelik vizyon ve iş planlarıyla kampanya yürütmelerini dilerim” dedi.

Cumhuriyet’in kulis haberine göre, Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) Başkanı ve Cumhurbaşkanı Spor Danışmanı Hidayet Türkoğlu’nun mevcut görevlerinden el çektirildiği öne sürülmüştü. Türkoğlu’na ayrıca Saray’daki odasını boşatması talimat verildiği iddia edilmişti.

“GÖREVİMİN BAŞINDAYIM”

Hidayet Türkoğlu, söz konusu haberleri sosyal medya hesabından yalanlayan bir açıklama yaptı. Türkoğlu açıklamasında, “Büyük gururla sürdürdüğüm Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanlığı ve Türk basketboluna hizmet etmek üzere seçilerek icra ettiğim Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanlığı görevlerimi tüm bilgim, birikimim ve vizyonumla sürdürmeye devam ediyorum” dedi.

Türkoğlu, haberle ilgili ise, “Yeni dönemde yapılacak seçimlere hazırlanan isimlerin, kalitesiz derme çatma yalan haberlerle değil, basketbolun geleceğine yönelik vizyon ve iş planlarıyla kampanya yürütmelerini dilerim. Camiamıza yakışacak yöntemin bu olduğuna inanıyorum” ifadelerini kullandı.

Benzer Haberler