Connect with us
TELE1 TV CANLI YAYIN

Haber

Küçük Tetikçi Sözcü’ye kayyum atanacağı tarihi verdi

Geçtiğimi günlerde Sözcü’ye kayyum atanacağını açıkça yazan tetikçi Cem Küçük, aynı konuyu bir kez daha işlerken tarih de verdi.

Yandaş Türkiye gazetesi yazarı tetikçi Cem Küçük, Sözcü gazetesine kayyum atanacağına ilişkin ikinci bir yazı daha kaleme aldı.

İLGİLİ HABER: Küçük Tetikçi: Sözcü gazetesine kayyum…

“Sözcü’ye kayyum nasıl gelecek?” başlıklı yazısında “Yargılanacaksınız ve yaptıklarınızın hukuki bedelini ağır ödeyeceksiniz.” diyerek parmak sallayan yandaş yazar, gazeteye yönelik hazırlanacak ikinci iddianameyle birlikte görülecek davanın nisan ayında başlanacağını, ancak kayyım kararının bu tarihten önce alınacağını öne sürdü.

“Neticede Tayyip Erdoğan’ı devirmek istediniz, ama başaramadınız.” diyen Küçük,”Türkiye teröristlere yardım ediyor dediniz. Devlet sırlarını ifşa ettiniz. Yargılanacaksınız ve yaptıklarınızın hukuki bedelini ağır ödeyeceksiniz. Sözcü’ye de kayyum gelecek. Tarihin çöplüğündeki yerinizi de alacaksınız. İddiaya var mısınız?” diye sordu.

Küçük’ün yazısı şöyle:

“Her ülkenin millî güvenlik sırları olur. Devletin sırları ifşa edilmez. Türkiye’nin DEAŞ’la mücadele eden Türkmenlere gönderdiği silahları terör örgütüne yolladığı algısı oluşturmak için bunları yapanlar sonucuna katlanır. Sözcü bu haberle açıkça millî güvenliği ihlal etti. 6415 Sayılı Terörizmin Finansmanı Yasası çok açık. “Türkiye El-Kaide’ye yardım etti” ağır suçlamadır. İddianame çok açık. Tek başına FETÖ’nün sözcülüğünü yapan bu haber bile Sözcü’ye kayyum gelmesi için yeterli.

Zaten hukuk adamlarımız bu yasayı işletiyorlar. İkinci iddianame davası nisan ayında başlayacak. O tarihe bile gerek kalmadan Sözcü’ye kayyum gelecek ve Sözcü TMSF’nin bir şirketi olacak. Millete ettikleri ihanetin bedelini ağır ödeyecekler. Ayrıca şu anda 17-25 Aralık sonrası Sözcü’de başta Soner Yalçın olmak üzere hepsinin bu konularda yazı yazan köşe yazılarının bütün makaleleri tek tek inceleniyor.

Neticede Tayyip Erdoğan’ı devirmek istediniz, ama başaramadınız. Türkiye teröristlere yardım ediyor dediniz. Devlet sırlarını ifşa ettiniz. Yargılanacaksınız ve yaptıklarınızın hukuki bedelini ağır ödeyeceksiniz. Sözcü’ye de kayyum gelecek. Tarihin çöplüğündeki yerinizi de alacaksınız. İddiaya var mısınız?”

Advertisement