Kahraman genç! Küçük kediyi kurtarmak için fuel-oil dolu kuyuya atladı

27 Temmuz 2019 Cumartesi

Kahraman genç! Küçük kediyi kurtarmak için fuel-oil dolu kuyuya atladı

Ordu’nun Ünye ilçesinde 19 yaşındaki bir genç, fuel-oil dolu kuyuya düşen kediyi kurtarmak için kuyuya atladı.

Ünye’nin Burunucu Mahallesi Çamlık mevkisinde meydana gelen olayda, Özgür Ege Şire isimli 19 yaşındaki genç, çamlık alan içerisinde gezerken yakınlarda bulunan kuyunun içerisine kedi düştüğünü gördü. Kedinin fuel-oil dolu kuyu içerisinde daha fazla çırpınmasına dayanamayan genç hemen kuyuya girdi.

Kediyi kurtarmasının ardından üzerindeki kıyafetlerle beraber kuyudan çıkmaya çalışan genci çevredekiler ve devriye görevi yapan gece bekçileri fark etti. Çevre sakinleri ve gece bekçileri üzeri fuel-oil kaplanmış genci hemen kuyudan çıkararak sağlık ekiplerine haber verdi.

‘BİZİM KAHRAMANIMIZ O GENÇTİR’

Olay anını anlatan görgü tanıklarından Uğur K., “Ben çamlıkta geziyordum. Birden gencin biri kedinin kuyuya düşmesinin ardından onu kurtarmak için kendisi de kuyuya giriyor. Kuyunun içerisinde gördüğüm kadarıyla fuel-oil var. Çevredekilerin ve bekçilerimizin sayesinde kahraman gencimiz kuyudan çıkarılıyor. Şu zamanda bir hayvan için kendi canını hiçe sayan insanlarımızı görmek hepimizi mutlu ettiği kadar, şu anda bizim kahramanımız o gençtir diyebiliriz” dedi.

Olay yerine gelen sağlık ekipleri tarafından hastaneye kaldırılan gencin ise durumunun iyi olduğu öğrenildi. (İHA)

Benzer Haberler