Atakan’ın annesi açıkladı: İstanbul’daki bütün kolejlerden teklif aldık

20 Şubat 2020 Perşembe

Jean-Jacques Rousseau’dan Nietzsche’ye, Aristo’dan Spinoza’ya kadar birçok filozofun kitaplarını okuyup bitiren Atakan Kayalar’ın annesi, İstanbul’daki bütün kolejlerden teklif aldıklarını dile getirerek “Bunlardan birini kabul edeceğiz” açıklamasında bulundu.

Henüz 10 yaşında olmasına rağmen felsefi konuşmaları dolayısıyla sosyal medyanın ilgisini çeken Atakan Kayalar, ailesiyle birlikte CNN Türk ekranlarına konuk oldu.

Türkiye’nin konuştuğu ‘Atakan’dan sosyal medya kullanıcılarına çağrı

Atakan’ın annesi Hülya Kayalar İstanbul’daki bütün özel okullardan ve kolejlerden teklif aldıklarını belirterek “Milli Eğitim Bakanımızın özel kalem müdürüyle bu durumu paylaştım. O okullardan birinin teklifini de kabul edebiliriz. Ancak önceliğimiz devletimizden yanadır. Ben çok kitap okuyan biri değilim. Babası ve rahmetli dedesinden almış bu huyunu. Genetik olduğunu düşünüyoruz” ifadelerini kullandı.

“ÇOK DEĞERLİ BİR CEVHER”

Baba Altan Kayalar ise “Atakan bence çok değerli bir cevher. Onunla felsefi olarak daha çok ben muhabbet ediyordum. Çok geniş spektrumu olan bir çocuk” diye konuştu.

Sosyal medya 10 yaşındaki Atakan’ı konuşuyor… İzleyenleri kendine hayran bıraktı

CUMHURBAŞKANI OLMAK İSTİYOR

Sunucunun gelecekte ne olmak istediğini sorduğu minik Atakan, “Cumhurbaşkanı olmak istiyorum. Gideceğim okulda da dezenfekte kurallarının üst seviyede olması gerekiyor. Koronavirüsten kendimizi korumamız lazım” şeklinde konuştu.

Benzer Haberler