PM öncesi kritik görüşme: İstanbul'da bazı sürprizler olabilir! - Tele1
Connect with us
TELE1 TV CANLI YAYIN

Haber

PM öncesi kritik görüşme: İstanbul’da bazı sürprizler olabilir!

Geçtiğimiz hafta PM toplantısında yaşanan gelişmelerin ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ile görüştü.

CHP’de 2 Şubat Cumartesi günü toplanacak Parti Meclisi toplantısı öncesi kulisler hareketlendi.

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu Ankara’da CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile buluştu.

Geçtiğimiz hafta PM toplantısında yaşanan istifa krizinin ardından ilk kez gerçekleşen görüşmede Kaftancıoğlu’nun, Kılıçdaroğlu’na İstanbul’da yürütülecek kampanya konusunda bilgi verdiği öğrenildi.

Düzgün Haber’in iddiasına göre, görüşmede hafta sonu yaşanan Kaftancıoğlu’nun istifası da gündeme geldi. Kaftancıoğlu, olayla ilgili duygularını paylaştı.

Kılıçdaroğlu’nun ise, istifa krizinin geride kaldığını ve İstanbul’da büyükşehiri alacak bir kampanya yürütülmesi konusundaki önerilerini dile getirdi.

Ardından Kaftancıoğlu’nun, İstanbul’da atanan adaylar konusundaki analizlerini sıraladığı, kadın sayısının azlığı, aday belirlenirken bazı kriterlerin gözden kaçırılması konusundaki görüşleriniaktardığı öğrenildi.

Kaftancıoğlu’nun, İstanbul’da adayları açıklanmayan ilçeler konusunda da tek tek görüş ve önerilerini sıraladığı öğrenildi.

Kılıçdaroğlu’nun yarın yapacağı görüşmelerin ardından İstanbul konusunda bazı sürpriz kararlar alabileceği ifade ediliyor.

Advertisement