“Kripto paranın kader gününde” Elon Musk’ın Miley Cyrus ile paylaştığı video gündem oldu

8 Mayıs 2021 Cumartesi

SpaceX ve Tesla şirketlerinin sahibi Elon Musk’ın bugün “Saturday Night Live” programına konuk olacak. Musk’ın programdan önce Miley Cyrus ile paylaştığı video ise “Kripto para yatırımcılarıyla dalga geçiyor” şeklinde yorumlandı.

8 Mayıs’ın Elon Musk’ın katılacağı canlı yayında yapacağı açıklamalar nedeniyle, kripto para birimi “Dogecoin’in kader günü” olarak tüm dünyada anılmaya başlaması sonrası, ünlü milyarderden bu iddialara cevap geldi.

Odatv’nin aktardığına göre; SpaceX ve Tesla şirketlerinin sahibi Elon Musk’ın bugün, TSİ 18:30’da NBC ekranlarında yayınlanan popüler talk show programı “Saturday Night Live” (SNL) adlı programa katılması bekleniyor. Musk’ın, kripto para Dogecoin’e ilişkin açıklamalar yapması ile birlikte Dogecoin’in 1 dolara ulaşacağı iddia ediliyor.

DOGECOIN 0.739 DOLARA YÜKSELDİ

Kripto para yatırımcıları, Musk’ın çıkması beklenen canlı yayın için geri sayıma başladı. Hatta beklentiler dahilinde Dogecoin 0.739 dolara kadar yükseldi.

“DİJİTAL PARA YATIRIMLARINDA DİKKATLİ OLUN”

Musk’ın SNL’de sunuculuğunu yapacağı program öncesi sanatçı ve konuk Miley Cyrus ile birlikte şakalaştığı anlar gösterildi. Elon Musk’ın kendisini tanıtarak başladığı videoda Miley Cyrus’a pası atmasıyla birlikte Cyrus, “Saçlar aynı, gül yok teşekkürler” dedi ve neye üzüldüğünü unuttuğunu söyledi. Bunun üzerine Musk, Cyrus’a ” iyi vuruş” diye karşılık verdi.

Ünlü milyarder, kişisel Twitter hesabından takipçilerine sunucu olacağına dair hatırlatma içeren videoyu paylaştı. Videoda Musk’ın Cyrus’la şakalaşması, yabancı basında “Musk beklentiye girenlerle dalga geçiyor” yorumlarına neden oldu.

Musk, paylaşımında, daha önce bahsettiği Dogecoin’e göndermede bulunarak dijital para birimlerine yatırım yaparken dikkatli olmalarını tavsiye etti. Aynı zamanda benzer tavsiyelerde bulunduğu Nisan ayında yayınlanan bir TMZ videosunun da linkini verdi.

“KRİPTONUN, DÜNYANIN GELECEKTEKİ PARA BİRİMİ OLMA İHTİMALİ YÜKSEK”

Musk, “Açık olmak gerekirse, insanlar hayat birikimlerini kripto para birimine yatırmamalı” dedi ve “bu akıllıca değil” ifadelerini kullandı. Ünlü milyarder paylaşımında, ona yatırım yapmanın “eğlenceli” olduğunu ve karşılığını alabileceğini ancak insanların dikkatli olması gerektiğini belirtti.

Independent’ın aktardığına göre; Aynı videoda, “Spekülasyon yapmak ve biraz eğlenmek istiyorsanız kriptonun, dünyanın gelecekteki para birimi olma ihtimali yüksektir. O zaman hangisi olacak gibi? Belki birden çok olacaktır. Ancak, bu noktada hepsi spekülasyon.” dedi.

Musk bir günlüğüne Twitter’daki bilgilerine “Dogecoin CEO’su” unvanını eklemiş, ertesi gün bu değişikliği kaldırmıştı. Elon Musk, Dogecoin’e ilgi duyduğundan beri 2021’de Bitcoin’den yüz kat daha yüksek büyüme ile fiyatı birçok kez yükseldi.

Benzer Haberler