Kripto para madenciliğinde kullanılan AMD ekran kartları kazanç rekoru kırdırdı

29 Nisan 2021 Perşembe

Kripto para madenciliğinde kullanılan AMD ekran kartları kazanç rekoru kırdırdı

AMD, geçtiğimiz günlerde düzenlediği toplantıda Q1’in kazanç istatistiklerini açıkladı. Oyun bilgisayarlarında oldukça sık kullanılan ekran kartı firması AMD, 2021’in ilk çeyreğinde yeni bir kazanç rekoruna daha imza attı

Dün gece düzenlenen toplantıda AMD Q1’in kazanç istatistikleri açıklandı. AMD, geçtiğimiz yıla göre %93’lük bir kâr elde ettiğini duyurdu. Şirket kripto madenciliğinin olumlu etkileriyle karşı karşıya. 2021’in ilk çeyreğinde 3,45 milyar dolarlık gelir açıklayan AMD, bu rakamın bir önceki yıla nazaran şirketin %93’lük bir artış seviyesinde olduğunu da açıkladı.Bu türden bir büyüme, son zamanlarda geliştirilen bu donanımların yoğun talep alması ışığında şaşırtıcı değil.

Ancak kazanç tablosuna bakıldığında şirketin CEO’su Lisa Su, bu kârın ne kadarının kripto para birimi madenciliği işlemlerinden geldiğini gördüğünde şaşırmış görünüyordu. Oyun dünyası için geliştirilen donanımların kullanım alanlarının çok daha geniş olması hakkında sık sık açıklama yapan AMD, kripto para madenciliğine herhangi bir kısıtlama getirmeyi düşünmediklerini de belirtmişti.

KRIPTO PARA BİRİMİ MADENCİLERİNE ÖZEL SINIRLAYICILAR UYGULANABİLİR!

NVIDIA, kripto para madencilerini değerli oyun GPU’larından uzaklaştırmak için madencilik odaklı bir dizi CMP SKU’yu geliştirmeye başladı. Kullanıcıların niyetlerini ayırma girişiminin altın çizmek için şirket, madencilere doğru yönde yardımcı olmak amacıyla 30 Serisi grafik kartının tamamında madencilik sınırlayıcıları uygulayabilir.AMD’nin bu yönde görüşü, kripto para birimi madenciliği de dahil olmak üzere herhangi bir iş yükünü sınırlamayacağı yönündedir.

Benzer Haberler