Kral Şakir Korsanlar Diyarı zirveye yerleşti

9 Ekim 2019 Çarşamba

Kral Şakir Korsanlar Diyarı zirveye yerleşti

 Animasyon filmi Kral Şakir Korsanlar Diyarı, tüm dünyayı kasıp kavuran Joker’i gişede alaşağı etti. İşte detaylar.

DC evreninin en önemli karakterlerinden biri olan Joker solo filmiyle izleyicilerin karşısına çıktı. Açılış haftasın pek çok rekor kıran film, yalnızca 3 günde dünya genelinde 300 milyon dolarlık hasılata ulaşmayı başardı.

İzleyicilerden genel anlamda çok olumlu eleştiriler alan Joker, ülkemizde de hayli yoğun ilgi gördü. Film ilk hafta sonunda 385.488 izleyici tarafından seyredildi. Genel kanı Joker’in pek çok ülkede olduğu gibi Türkiye’de de açılışı zirvede gerçekleştireceği yönündeydi. Fakat beklenen olmadı. Kral Şakir Korsanlar Diyarı açılış haftasında 504.303 izleyiciyi sinema salonlarına çekmeyi başardı.

Geçtiğimiz yıl vizyona giren Kral Şakir Oyun Zamanı ilk 3 günde 108.071, toplamda ise 346.964 izleyici tarafından seyredilmişti. Dolayısıyla Kral Şakir Korsanlar Diyarı’nın yarım milyonu aşan bir açılış gerçekleştirmesi biraz şaşkınlık yarattı.

Vizyona yeni giren filmlerden Hareket 8, 48.268 kişi tarafından izlenirken, geçtiğimiz hafta beyaz perdede boy göstermeye başlayan Fırıncının Karısı 38.427, Yeti Efsanesi ise 26.671 izleyiciyi sinema salonlarına çekmeyi başardı.

macOS için Apple Arcade kullanıma sunuldu!

Benzer Haberler