Koronavirüse karşı seferberlik gibi önlemler

14 Mart 2020 Cumartesi

Koronavirüse karşı Adana’da son 1 haftada adeta dezenfeksiyon seferberliği başlatarak, okulları, otogarı, garı, ibadethaneleri, bankamatikleri ve toplumun ortak kulanım alanı olan bir çok noktayı dezenfekte etmek için büyük çaba gösteren Adana Büyükşehir Belediyesi, bir dizi farklı önlemle mücadeleyi güçlendiriyor.

DEZAVANTAJLI ÇALIŞAN GRUBUNA 12 GÜN İDARİ İZİN

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Koronavirüsün yayılmasını önleme tedbirleri kapsamında, Adana Büyükşehir Belediyesi personelinden bazılarının 12 gün idari izinli olacağını duyurdu.
Başkan Zeydan Karalar, “Koronavirüsün yayılmasını engelleme tedbirleri kapsamında; 12 yaş altı çocuğu olan kadınlar, engelliler, hamileler ve 60 yaş üzeri personel, 16 Mart Pazartesi 2020 tarihinden itibaren 12 gün idari izinli sayılacaklardır” dedi.

CANIMIZ SAĞ OLSUN

Başkan Zeydan Karalar, “Canımız Sağ Olsun” ibaresiyle verdiği bir diğer mesajda ise şunları söyledi: “Koronavirüsün yayılımını engellemek için aldığımız önlemler kapsamında, 30.03.2020 tarihine kadar belediyemiz tarafından yapılacak konser, tiyatro, sergi, panel gibi etkinliklerin tamamı iptal edilmiştir. Ayrıca Gündüz Bakım Evi ve okuma salonlarımız kapatılmış, Çocuk Akademisi, Kadın Gelişimi ve Eğitim Merkezi kursları, kapalı yüzme havuzu kursları ile Spor Hizmetleri Dairesi spor kurslarına 30.03.2020 tarihine kadar ara verilmiştir.”

Benzer Haberler