Koronavirüse 12 yaşındaki Furkan yaşamını yitirdi

18 Ekim 2021 Pazartesi

Koronavirüse 12 yaşındaki Furkan yaşamını yitirdi

İzmir’in Torbalı ilçesinde koronavirüse yakalanan 12 yaşındaki Furkan Esen hayatını kaybetti. Anne Sevim Esen, ailelere aşı çağrısı yaptı. “Eşim ile aşımızı olduk. Ancak bize herhangi bir bilgi gelmediği için çocuğumuza aşı yaptırmamıştık” dedi.

Torbalı’da Mikail ve Sevim Esen çiftinin 3 çocuğundan biri olan Furkan Esen’in, 29 Eylül’de koronavirüs testi pozitif çıktı. Cengiz Topel Ortaokulu 7’nci sınıf öğrencisi Esen, evde karantinaya alındı. 1 gün sonra fenalaşan Esen, ailesi tarafından hastaneye götürüldü. Yapılan tetkikler sonucu Esen’in, erken dönemde başladığı anlaşılan kalbinde büyüme sorunu olduğu ortaya çıktı. Esen, 2 Ekim’de yaşamını yitirdi. Ölüm raporuna ‘bulaşıcı hastalıktan doğal ölüm’ yazılan Esen, aynı gün toprağa verildi.

Baba Mikail Esen, oğlunun koronavirüs testinin pozitif çıkmasının ardından evde karantinaya alındığını belirtti. “Eve geldiğimiz ilk gün, bir şeyi yoktu. İkinci gün Galatasaray- Lazio maçını birlikte izledik. Bir gün sonra karnının ağrıdığını söyledi. Sonra fenalaştı, hastaneye götürmemizi istedi. Taksiyle Torbalı’da hastaneye gittik. Sonra da İzmir il merkezindeki hastaneye sevk edildi. Orada Furkan annesinin kollarında öldü” dedi.

“DETAYLI TEST YAPILSAYDI OĞLUM HAYATTA OLABİLİRDİ”

Oğluna hastaneye ilk gittiklerinde detaylı bir testin yapılmadığını ileri süren Esen, “Hastaneye ilk gittiğimizde detaylı bir test yapılsaydı, bugün belki de oğlum hayatta olacak” diye konuştu.

Furkan’ın ölümü ile ilgili herhangi bir şikayet ve suç duyurusunda bulunmayacaklarını belirten Esen, “Mezardan çıkarılıp, otopsi yapılmasını istemedik. Herhangi bir şeyde gözümüz yok. Amacımız başkaları bu şekilde ölmesin” dedi.

“BİLGİ GELMEDİĞİ İÇİN OĞLUMUZA AŞI YAPTIRMADIK”

Ailelere aşı çağrısı yapan anne Sevim Esen ise “Çocuğuma aşı yaptırırdım. Gözümü kırpmadan. Tabii ki aileler, 12 yaş üzeri çocuklarına aşı yaptırsınlar. Eşim ile aşımızı olduk. Ancak bize herhangi bir bilgi gelmediği için çocuğumuza aşı yaptıramamıştık” ifadelerini kullandı.

“Yeni varyantlar çıksa bile aşılılar, aşısızlara göre daha avantajlı”

Benzer Haberler