Koronavirüs nedeniyle işten çıkarılan yurttaş kirasını da ödeyemeyince evden atıldı

Yayın tarihi: 16 Nisan 2020 Perşembe 5:27 pm - Güncelleme: 16 Nisan 2020 Perşembe 5:50 pm

Samsun’da, koronavirüs salgını nedeniyle işsiz kalan 2 çocuk babası Ekrem Aydın kirasını ödeyemeyince evden çıkarıldı. Evinden çıkarılan Aydın, çocuklarını babasının evine bırakıp, çadırda kalmaya başladı.

İstanbul’dan Samsun’a 4 ay önce çalışmaya giden elektrik işçisi Ekrem Aydın, Atakum ilçesinde bir ev kiraladı. Koronavirüs salgını nedeniyle işten çıkarılan Aydın, kirasını ödeyemedi. Ev sahibi tarafından evden de çıkarılan Aydın, kalacak yeri olmadığı için eşi ve çocuklarını Trabzon’da yaşayan babasının evine bıraktı.

İl Hıfsızsıha Kurulu kararları kapsamında yurttaşların giriş ve çıkışının yasaklandığı sahilde çadır kuran Aydın, polis ekiplerince buradan da uzaklaştırıldı. Başka bir noktaya çadır kurmak üzere ayrılan Aydın, yardım beklediğin söyledi.

‘GİDECEK YERİMİZ YOK’

Kirasını 8 gün geciktirdiği için ev sahibi tarafından evden çıkarıldığını öne süren Aydın, “İstanbul’dan Samsun’a 4 ay önce geldik. Oturmakta olduğumuz evi tuttuk. Koronavirüs nedeniyle işimi kaybettim. Biz mağduruz. Annemde kemik erimesi var, babam kalp ameliyatlı, iki kızımıza şimdi onlar bakıyor. Gidecek yerimiz yok ve yardım bekliyoruz’ dedi.

Apple iPhone SE özellikleri nelerdir? Türkiye satış fiyatı belli oldu…