Connect with us
TELE1 TV CANLI YAYIN

Haber

Koronavirüs AKP’yi derinden sarstı! ‘Trollerden başka bizi savunan kalmadı’

AKP’de yerel seçimlerin ardından başlayan kriz, yaşanan koronavirüs salgını sürecinde derinleşti.

AKP’de Parti kulisleri, Merkez Yönetim Kurulu’nda yer alan bir ismin “Trollerden başka bizi savunan kalmadı” dediğine dair iddia ile sarsıldı.

Yeniçağ gazetesinden Fatih Ergin’in haberine göre; AKP’de yerel seçimlerin ardından başlayan parti içi kriz, Türkiye’yi de etkisi altına alan korona salgınına rağmen derinleşerek sürüyor.

Erdoğan’ın başlattığı ve tartışmalara neden olan bağış kampanyasının kamuoyundan istenilen karşılığı bulmamasının AKP’de moral bozukluğuna neden olduğu belirtildi.

Parti içerisinde, bağış kampanyasına halktan destek gelmemesinin AKP oylarındaki erimenin bir göstergesi olduğu yorumu yapılırken, MYK’da yer alan bir ismin ise “Yaptığımız her hamle bizi daha da aşağı çekiyor. Neredeyse trollerden başka bizi savunan kalmadı.” dediği iddiası, AKP kulislerinde bomba etkisi yarattı.

Söz konusu ifadeyi kullanan ismin kim olduğu kulislere yansımazken, edinilen bilgilere göre parti yönetiminin bağış kampanyasını AKP iktidarı için bir güven oylaması olarak gördüğü öne sürüldü.

loading...