İşte belediye kameramanını kör eden yumruk

31 Ocak 2022 Pazartesi

Avcılar Belediyesi çalışanları geçirdikleri trafik kazası sonrası saldırıya uğradı. Saldırı sonucu geçen yıl kornea nakli olan belediye kameramanı Ercan Yüksel gözünü kaybetti.

İstanbul’un Avcılar ilçesine bağlı Üniversite mahallesinde Avcılar Belediyesi’nde görevli kameraman Ercan Yüksel ve fotoğrafçı Hasan Canberk Savaşeri, Mevlut Çalışkan’ın yönetimindeki araçla yola çıkarak belediye görevlilerinin karla mücadelesini görüntülemek istedi.

Çalışkan, önündeki aracın aniden yavaşlaması üzerine fren yaptı. Bu sırada Arslan Erdem’in kullandığı kamyonet belediye aracına arkadan çarptı. Kazanın ardından sürücü Arslan Erdem ve aynı araçta bulunan oğulları Servet ile Deniz Erdem ile belediye çalışanları arasında tartışma çıktı. Tartışma kısa sürede kavgaya dönüştü.

Arslan Erdem ve oğulları, kameraman Ercan Yüksel’i aralarına alarak yumruklamaya başladı. Kavga anı, çevredeki bir işyerinin güvenlik kameralarına yansıdı.

Bıçaklı ve yumruklu saldırıya uğrayan Gazeteci Erk Acarer: ‘Yazmayacaksın’ diye bağırdılar

İKİ KİŞİ TUTUKLANDI

Gözünden darbe alarak yaralanan Yüksel, çağrılan ambulansla İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi’ne kaldırıldı. Olayın bildirilmesi üzerine olay yerine sevk edilen polis, Arslan Erdem ve oğullarını gözaltına aldı. Hasan Canberk Savaşeri ve Mevlut Çalışkan, üç kişiden şikayetçi olduklarını bildirdi. Şüpheliler karakoldaki işlemlerinin ardından mahkemeye sevk edildi. Baba Arslan Erdem serbest bırakılırken oğulları Servet ile Deniz Erdem tutuklandı.

KORNEA NAKLİ YAPILAN GÖZDE YÜZDE 90 GÖRME KAYBI OLUŞTU

Ameliyata alınan Ercan Yüksel’in gözünde, ilk tespitlere göre yüzde 90 görme kaybı oluştuğu belirlendi. Olayı anlatan Ercan Yüksel, saldırganlara gözünden ameliyatlı olduğunu söylemesine rağmen saldırmaya devam ettiklerini söyledi.

MHP’li belediyenin toplantısını takip eden gazetecilere saldırı!

‘HEM KORNEA HEM ANA GÖZÜM ŞU ANDA SIKINTILI’

Yüksel, olay anını şöyle anlattı:

“Önümüze aniden bir özel araç fren yapınca biz de fren yapmak zorunda kaldık. O esnada arkamıza bir araba çarptı, bir gürültü duyduk. Tabii olayın şokuyla arabadan indik. Dışarı çıktığımızda bir baktık, bize çarpan bir kamyonet. Kamyonetten çıkan üç kişi, iki oğlu bir baba bağırıyorlar, hakaret ediyorlar. O anda yani benim tek gördüğüm, şoföre saldırıyorlardı. ‘Yapmayın, etmeyin’ derken üstüme saldırmaya başladılar. ‘Yapmayın’ dedim, ‘Gözümden ameliyatlıyım, bana dokunmayın’ dedim. Baktım olmuyor, üstüme geliyorlar, kaçmak zorunda kaldım. Hani gözüme darbe gelmesin diye. Tabii kaçtım ama arkadan beni yakaladı. O anda gözümü korumaya çalıştım. Bir yumruk vurdu gözüme, gözüm gitti. Zaten gözüm nakildi. Göz nakli olmuştum. Yani daha bir de hem korneamı kaybettim hem ana gözüm şu anda sıkıntılı, görme oranı yüzde kaç belli değil daha.”

Gazeteci Emre Erciş’e silahlı saldırıyla ilgili 2 gözaltı

Benzer Haberler